Witaj, Gość! [ Logowanie

Wulkany

Jedna odpowiedź do “Wulkany”

 1. komandor.kg@wp.pl na 6 czerwca 2016 @ 11:00

  Witam.

  W swoich komentarzach, dotyczących głównie Niebocentryzmu, zaznaczyłem, że generatorem głównym potencjału elektromagnetycznego jest pas równikowy płaszcza kuli ziemskiej. Oczywiście, nie prezentowanej powszechnie w środkach masowego przekazu. Albowiem, jest to temat tabu.
  Jak wykazał rezonans, od zewnątrz, powierzchnię Ziemi pokrywa pancerna warstwa metaliczna, o dużej wytrzymałości.
  Powyższa grafika jest pewnikiem. Albowiem, zważywszy na oscylacyjny ruch Słońca, w skali roku, około 90% wulkanów znajduje się
  w pasie zawartym w 6 tyś km. Nie jest to przypadek, gdyż znajdują się nad wrzącą, wskutek ciągłych reakcji jądrowych- plazmotwórczych masą i stanowią swoiste zawory bezpieczeństwa. Mają, po prostu, utrzymać ciśnienie wnętrza na bezpiecznym poziomie. Stąd też nie wszystkie są czynne-aktywne. Ich równoczesne otwarcie doprowadziłoby do gwałtownego spadku ciśnienia i dysonansu w równowadze sił, utrzymujących wewnętrzną powierzchnię skorupy ziemskiej, na której żyjemy. Spowodowałoby to nieprzewidywalne, katastrofalne skutki. Znaczna część kontynentów, po prostu, zapadłaby się i zniknęła pod powierzchnią oceanów. Nie wydaje mi się, ażeby to było prawdopodobne. Albowiem stan względnej równowagi, jaki znamy, powstawał wiele miliardów lat. Nasza wiedza w tym aspekcie jest żadna. Można byłoby, naciągając, zaliczyć do tego okres Wielkiego Potopu. Ale wolałbym, pod tym, nie podpisywać się. Może kiedyś,…gdy poprzez moją inspirację, znajdą się ludzie, którzy to zbadają. Może już są…? Ale sentencją moją jest odpowiednie naświetlenie- próba monografii- możliwe że nie dostrzeganego aspektu naszej egzystencji. Mianowicie, związku istnienia wulkanów z procesem powstawania i trwania Życia na Ziemi.

  Otóż jest on olbrzymi. Poza udziału w generowaniu potrzebnej ilości energii(płaszcz plazmowy- energia neutrii) emituje, poprzez wybuchy, gigantyczne ilości tufu wulkanicznego oraz pyłu kosmicznego. A, jak wiemy, na tufie wulkanicznym życie roślinne wprost kwitnie. Natomiast pył kosmiczny jest surowcem do tworzenia się meteorytów, asteroid, komet oraz…nawożenia gleby.

  Właśnie możliwości nawożenia gleby chcę poświęcić więcej uwagi. Gdyż mimo istnienia, w podręcznikach rolniczych nie ma, o tym, ani słowa!!!
  Jest to wiedza, przekazana mi przez Św.P. Pana Marka Wypycha, 2 dni przed śmiercią. Myślę, że zrobił to intuicyjnie, chcąc się podzielić odkrytym, przez przypadek, zagadnieniem….

  Otóż, chcąc sprawdzić wpływ konstrukcji piramidalnych szklarni na uprawę roślin, stwierdził że rośliny nawet bez nawożenia, generują o wiele wyższe plony, niż w klasycznych szklarniach- przy wysokich dawkach nawożenia. Chcąc zbadać tę zależność empirycznie, pobrał próbki gleby
  ze szklarni piramidalnej, jej otoczenia oraz szklarni klasycznej. Jakież było jego zdziwienie, gdy skład gleby pochodzącej spod piramidy, był diametralnie różny, od pozostałych. Była to gleba lessowa!!! A przecież, na zewnątrz szklarni , skład gleby lessu nie zawierał!
  Wtedy, mając możliwości wśród znajomych, zajmujących się badaniem składu chemicznego sfery kosmicznej, potwierdził pochodzenie gleb lessowych, jako kosmicznych. Dla przypomnienia dodam, że lessy (żółte gleby) są najżyźniejszymi glebami na świecie. Nie wszędzie powstają.
  Ten proces trzeba będzie dokładnie zbadać. Ale pewne jest, że konstrukcje piramidalne, poprzez zdolność koncentracji jonowej, posiadają zdolność
  do „ściągania” i wytrącania pyłu kosmicznego z atmosfery ziemskiej. W przyszłości, ta dziedzina rolnictwa, na pewno, zostanie rozwinięta.
  A to tylko jedna z pochodnych istnienia wulkanów.

  Na koniec chcę jeszcze poruszyć zagadnienie, pokazane nie dawno, a związane z emisją energii elektrycznej przy wybuchach wulkanów. Widoczna plazma błyskawic- piorunów potwierdza proces generowania energii elektrycznej w plaźmie płaszcza ziemskiego. Dzieje się to na styku „‚płaszczyzn”
  poziomych (połówek o przeciwnych biegunach). Po wygenerowaniu energia płynie do biegunów, gdzie jest poprzez wir kosmiczny , generując po drodze zorze polarne, dostarczana do słonecznego wiru, dla utrzymania ciągłości reakcji nuklearnych.

  Pozdrawiam-K.G.

Zostaw odpowiedź