Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Zniknie znana polska marka PGNiG – Marka Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo ma zniknąć z rynku i to już w przyszłym roku!

  • Katalogowany: 3 grudnia 2012 22:37
Zniknie znana polska marka PGNiG - Marka Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo ma zniknąć z rynku i to już w przyszłym roku! - Zdjęcie 1Zniknie znana polska marka PGNiG - Marka Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo ma zniknąć z rynku i to już w przyszłym roku! - Zdjęcie 2

Opis

PGNiG przeprowadzi wielką operację zmiany nazwy i logotypu. Tak, na podstawie własnych informacji, twierdzi „Dziennik Gazeta Prawna”. A gazowy koncern wcale nie przeczy.

Przygotowujemy się do dostosowania naszej marki do otwarcia rynku i konkurencji – mówi DGP szefowa spółki Grażyna Piotrowska-Oliwa.

PGNiG to skrót od Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Logotyp rozpoznaje większość Polaków, chociażby z rachunków za gaz. Okazuje się jednak, że marka nie spełnia wszystkich swoich zadań.

Problem w tym, że nazwa ta nie kojarzy się jednoznacznie z gazem i firmą, która jest dostawcą tego paliwa – dodaje Piotrowska-Oliwa.

Gazowy koncern ma jeszcze jeden cel. Poprzez zmianę marki chce uciec od wizerunku monopolisty.

Operacja będzie kosztować wielkie pieniądze. Według DGP, Gazowa spółka nie zdradza, ile może kosztować rebranding. Największe tego typu przedsięwzięcia w Polsce, jak zmiana Ery na T-Mobile w 2011 r., CPN na Orlen w 2002 r., czy TP na Orange w 2012 r. kosztowały 100–200 mln zł.

Koncern jest naturalnym monopolistą, jednak w ciągu najbliższych miesięcy zacznie się to zmieniać. Być może jeszcze w grudniu ruszy giełda gazu, od nowego roku rynek będzie się otwierał, pojawi się konkurencja. To dla PGNiG całkiem nowy rozdział w historii.

Źródło: gazetaprawna.pl

ID oferty: 7450bd1b62de029

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź