Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Zestawy na koniec świata można kupić nie tylko w Rosji. Koniec świata za trzy tygodnie…

  • Katalogowany: 30 listopada 2012 17:35
Zestawy na koniec świata można kupić nie tylko w Rosji. Koniec świata za trzy tygodnie... - Zdjęcie 1Zestawy na koniec świata można kupić nie tylko w Rosji. Koniec świata za trzy tygodnie... - Zdjęcie 2

Opis

Koniec świata za trzy tygodnie. Rosja jest już gotowa

Rosja przygotowuje się na koniec świata. Tamtejsi obywatele, którzy podobnie jak ludzie żyjący w wielu innych regionach globu nieustannie karmieni są wiadomościami na temat nadchodzącego schyłku, mogą się już zaopatrywać w specjalne zestawy. Tym, którym udałoby się przetrwać, mają one zagwarantować łatwiejszy start w „nowym świecie”.

Cały świat popada w coraz większe szaleństwo związane z rzekomą apokalipsą, jaka miałaby nadejść 21 grudnia 2012 r. Przynajmniej tak podobno wynika z kalendarza cywilizacji Majów, który określany jest mianem Długiej Rachuby. W ostatnich tygodniach światowe serwisy obiegła cała seria informacji związanych z apokalipsą A.D. 2012. Najbogatsi ludzie kupują sobie schrony, nieco mniej majętni rezerwują miejsca w gotowych już bunkrach. W Ameryce władze straszą swoich obywateli apokalipsą zombie – pod płaszczykiem czarnego humoru ostrzegają przed realnym zagrożeniem, a z Chin oraz innych zakątków świata nadciągają informacje na temat ludzi, którzy podjęli się budowy ark. Prawdziwy obłęd zapanował na południu Francji. Tam, do niewielkiej miejscowości Bugarach przyjeżdża coraz więcej ludzi, którzy wierzą, że sądnego dnia będą mogli liczyć na ocalenie. Na koniec świata przygotowują się też Rosjanie. Jak nietrudno zgadnąć, w dość specyficzny sposób.

Wiele działających na rosyjskim rynku firm stara się wykorzystać marketingowy potencjał wiekopomnego wydarzenia, w którego realizację niektórzy naprawdę wierzą. Jedna z nich wprowadziła na rynek specjalne zestawy, które mając pomóc przeciętnemu Rosjaninowi w przetrwaniu najgorszych dni. Surwiwalowe pakiety można kupić w wielu sklepach na Syberii.

W skład specjalnej paczki wchodzą lekarstwa, w tym medykamenty, które mają niwelować problemy z pracą serca, mydło, świeczki, konserwa z rybami, kasza gryczana, przybory do pisania oraz sznur (można się tylko domyślać, do czego). Są tam także karty identyfikacyjne, które należy wcześniej wypełnić. Oczywiście w pakunku nie mogło zabraknąć największego dla wielu Rosjan rarytasu, czyli wódki. Tym, którzy w czasie końca świata nie chcą się nudzić, dedykowany jest zestaw gier planszowych – poinformował serwis RT.com.

Firma, która „wypuściła” na rynek komplety, ma swoją siedzibę w Tomsku. Jej przedstawiciele twierdzą, że ich produkt cieszy się dużą popularnością. Do tej pory udało się sprzedać już tysiąc zestawów. Koszt jednego wynosi równowartość 28 dolarów (ok. 90 złotych). Złośliwi komentatorzy uważają, że pakiety mogą się stać prawdziwym hitem wśród pracodawców, którzy zamiast tradycyjnych paczek na święta zakupią dla pracowników takie właśnie zestawy.

Inicjatywa firmy z Tomska jest nie w smak lokalnym władzom, które domagają się wycofania asortymentu ze sklepów, jako oficjalną przyczynę podając brak koniecznych zezwoleń na sprzedaż wódki oraz lekarstw przez działający na Syberii podmiot. Nie jest jednak tajemnicą, że władze w Rosji są przeciwne wszystkiemu, co związane jest z końcem świata, do którego ma rzekomo dojść przed świętami. Dwa miesiące temu z inicjatywą nałożenia embarga na koniec świata wyszło Zgromadzenie Ustawodawcze Petersburga, które swoim pomysłem podzieliło się z gubernatorem. Jak dali do zrozumienia urzędnicy, przyczyną powzięcia przez nich takich kroków jest wola ochrony ludności przed nastrojami nostalgicznymi, depresyjnymi, prowadzącymi do refleksji na temat życia i przeznaczenia.

Zestawy na koniec świata można kupić nie tylko w Rosji. Podobne produkty są także dostępne m.in. w Meksyku.

W Polsce powstał sklep internetowy Karaluch – Wszystko na wypadek końca świata. Założyciel I właściciel firmy KARALUCH Lars-Peter Otzen jest byłym wysokiej rangi oficerem specjalizujący się w SAR (Search and Rescue) – Poszukiwanie i Ratunek na morzu oraz innych ekstremalnie niesprzyjających środowiskach. 

Lars-Peter pracował jako konsultant i doradca dla wielu firm wytwarzających produkty SOLAS (Safety Of Live at Sea- Bezpieczeństwo Życia na Morzu); obecnie w dalszym ciągu jest aktywny w zakresie profesjonalnego treningu dla żeglarzy, marynarzy i pilotów.

W związku ze swoim wieloletnim doświadczeniem posiada wnikliwą wiedzę na temat jaki sprzęt działa niezawodnie w ekstremalnych warunkach a jaki nie. Z czasem zainteresowanie rozciągnęło się na indywidualne przygotowanie do przetrwania w sytuacji życia lub śmierci.

Źródła: niewiarygodne.pl karaluch.com.pl

ID oferty: 25650b8e01ddda78

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź