Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Zdalne oddziaływanie na geny za pomocą fal radiowych

  • Katalogowany: 13 maja 2012 17:22
Zdalne oddziaływanie na geny za pomocą fal radiowych - Zdjęcie 1

Opis

Naukowcom z Uniwersytetu Rockefellera w Nowym Jorku, udało się oddziaływać na geny myszy za pomocą fal radiowych.

Niektóre myszy laboratoryjne otrzymały specjalnie opracowane aktywatory genów. Geny te zostały następnie zdalnie aktywowane za pomocą fal radiowych. Może to oznaczać zupełnie nowe pole procedur medycznych, w których w dowolnym momencie będzie można manipulować genami na odległość.

Do tej pory możliwa była jedynie bezpośrednia ingerencja w geny. Doświadczenia genetyków z Uniwersytetu Rockefellera w Nowym Jorku, przyczyniły się do tego, że będzie można to robić zdalnie, przy pomocy fal radiowych, po wcześniejszym umieszczeniu w organizmie pewnych nanocząsteczek.

Fale radiowe są idealne do tego rodzaju zdalnej manipulacji, ponieważ mogą one przechodzić przez grubą warstwę tkanki i z łatwością wpływają na osiągnięcie zamierzonego celu.

Naukowcy opracowali już sposób, aby osiągnąć podobne, choć słabsze, wyniki bez konieczności wstrzykiwania nanocząstek w ogóle. Opracowali komórki, które mogą rozwijać swoje własne wymagane nanocząstki. Oznacza to, że nie będzie trzeba podawać pacjentom dziwnych substancji chemicznych lub cząsteczek.

Doświadczenia te są jednymi z bardziej intrygujących kierunków badań w ostatnim czasie.

Tłumaczenie: Karline 

Źródło:  io9.com

ID oferty: 9194fafeb3a66848

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź