Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Zasoby Ludzkie – Inżynieria Społeczna XX wieku. 1

  • Katalogowany: 3 grudnia 2012 17:21
Zasoby Ludzkie - Inżynieria Społeczna XX wieku. 1 - Zdjęcie 1Zasoby Ludzkie - Inżynieria Społeczna XX wieku. 1 - Zdjęcie 2

Opis

XX wiek niosąc na sztandarach wolność, równość i braterstwo stworzył nowoczesne systemy kontroli. Systemy odmienne od wcześniejszych, ponieważ głównie oparte na represji mentalnej obywateli a nie jak wcześniej na represji fizycznej. Dzięki temu na pierwszy rzut oka pejzaż zachodniego świata wydaje się być obrazem wolności, tak bardzo upragnionej przez wszystkich ludzi. Okazuje się jednak, iż ten wspaniały pejzaż wypełniony jest obywatelami, którzy poddani są totalnej psychologicznej represji na skalę masową, gdzie wizja wolności przenoszona jest głównie na neurotyczną produkcję i konsumpcję dóbr.

Problematykę tą podejmuje film „Zasoby Ludzkie – Inżynieria Społeczna XX wieku.” pokazując źródła obecnego konstruktu społecznego, który bardziej przypomina labirynt niż wolną przestrzeń tak bardzo podkreślaną przez zachodni system.

W filmie pojawia się wiele sugestii jak zmienić mechanizmy systemowe aby realizowały potrzeby jednostek. Naszym zdaniem do pomysłów tych należy mieć spory dystans. Niemniej jednak zapraszamy do oglądania tego bardzo ciekawego filmu.

Źródło: prisonplanet.pl

ID oferty: 96550bcd1760af40

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź