Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Za wyjściem z Unii Europejskiej opowiada się aż 51 proc. Brytyjczyków.

  • Katalogowany: 28 grudnia 2012 15:38

Opis

Wielka Brytania stała się największym eurosceptycznym państwem Unii Europejskiej. Jak wynika z opublikowanego sondażu, za wyjściem z Unii opowiada się aż 51 proc. Brytyjczyków. Komentatorzy podkreślają, że ten trend zmienił się w ciągu zaledwie 10 lat. – To będzie dramatyczny zwrot w historii naszego kraju – ocenił zaniepokojony wicepremier Nick Clegg.

Sondaż, przeprowadzony na zlecenie dziennika „Guardian”, jest dowodem na najgłębszy od lat kryzys zaufania Brytyjczyków do Unii Europejskiej, zmagającej się z najpoważniejszymi problemami w historii. Wynika z niego, że opuszczenia Unii życzyłoby sobie aż 51 procent respondentów, podczas gdy 40 procent opowiada się za pozostaniem w strukturach UE. O ostrej polaryzacji brytyjskiego społeczeństwa świadczy fakt, że tylko 9 procent respondentów nie ma określonego zdania w tej sprawie.

Douglas Carswell , deputowany Partii Konserwatywnej ocenił, że wyniki te są „znaczące”. – Większość Brytyjczyków chce wyjścia z Unii – podkreślił. Z kolei brytyjskie media mówią wprost o „repatriacji mocy decyzyjnych” przekazanych Brukseli przez Londyn.

Źródło: onet.pl

ID oferty: 76350ddaee6e45c7

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź