Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Wymiary – od trzeciego do nieskończoności…

 • To ogłoszenie jest już nieaktualne.
 • Katalogowany: 2 lutego 2013 21:32

Opis

 W tym poście napiszę czym są wymiary – od trzeciego do nieskończoności. Wybiorę trochę banalny przykład gdyż inaczej nie można tego zrozumieć. Wyobraźcie sobie, że Polska jest jak trzeci wymiar.

Każdy z krajów na mapie świata to inny świat w trzecim wymiarze, np. Polska to 3A, Niemcy to 3B itp. itd.

Jest to rezultat podziału czwartego wymiaru, który w podobny sposób uległ podziałowi .

Każdy z trzech wymiarów jest niezależny, a jednocześnie tworzy czwarty wymiar. Tak samo podzielony jest piąty wymiar w naszym modelu. Weźmy dla przykładu Niemcy jako wymiar – 3B. Ten wymiar rządzi się podobnymi zasadami ale jest inny niż wymiar 3A-Polska, itd. itp. Czwarty wymiar to w naszym modelu Ziemia i opiszmy ją jako 4A, Mars będzie natomiast wymiarem 4B. Razem tworzą wymiar piąty czyli nasz układ planetarny – wymiar 5A itp. itd. Czyli nic się nie kończy :-). Ta sama zasada działa na płaszczyźnie pierwszego i drugiego wymiaru. Zobaczmy co się stanie gdy do trzeciego wymiaru wstawimy Kowalskiego – w naszym modelu w Polsce – do wymiaru 3A. Kowalski podlega prawom i obowiązkom polskiemu – 3A, podlega również prawu ziemskiemu – 4A itp. itd. Jeżeli nasz Kowalski będzie poruszał się w zakresie 3A to nie odczuje tego praktycznie wcale. Sytuacja się zmieni gdy przejdzie w zakres  3B. Dlaczego? W naszym przypadku – modelu – nasz Kowalski będzie musiał nauczyć się nowych obowiązujących praw: języka, kultury itp. Co łączy te płaszczyzny: 3A i 3B? We wszystkich tych płaszczyznach mamy doczynienia z pojawiającym się człowiekiem. Może się różnić kolorem oczu, włosów, językiem, kulturą, prawami, które tam obowiązują, ale każdy z nas jest człowiekiem. Jak łatwo zauważyć wymiarowość jest nieskończona. Każda rządzi się swoimi prawami, a jednocześnie tworzą jedność jako całość. Trochę nam zajmie czasu zanim poznamy naszych sąsiadów z innych wymiarów. Na razie jesteśmy na etapie naszych przodków – kilka tysięcy lat temu.

Każdy z tych kręgów przedstawia trzeci wymiar tak jak w naszym modelu. Krąg 1 to 3A – Polska, krąg 2 to 3B – Niemcy, krąg 3 to 3C – Francja. Całość  tworzy wymiar czwarty czyli  Ziemię – wymiar 4A itp. itd.

Z biegiem czasu nauczymy się poruszać między innymi światami, wymiarami. Podobnie rozwijali sie nasi przodkowie. Najpierw komunikowali się za pomocą gońców, później pojawiły się listy, telefony i internet. Czy jesteśmy gotowi na taką komunikację? Szczerze wątpię. Ludzkość na chwilę obecną nie jest gotowa na takie spotkanie gdyż mogłoby to wywołać konflikt pomiędzy światami. Kiedyś jednak pewnie będziemy…

  

ID oferty: 975510c4378eea77

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

6 komentarzy do “Wymiary – od trzeciego do nieskończoności…”

 1. jesli wielowymiarowość porównać do życia każdego z nas to nic innego jak widzenie przyszłości i miliony dróg które wybierzemy itd. to jak realizowanie tego co pragniesz..

  mam tez teorie ze my ludzie sami siebie stworzyliśmy i my kiedy juz bedziemy na tyle wysoko rozwinięci bedziemy mogli stworzyć takich ludzi jak adam i ewa niesmiertelnych i na wzór boga czyli nas samych…

  • A ja mam teorię zbliżoną do Twojej, z tą różnicą, że w mojej nie ma podziału na Boga i ludzi, tylko jest jedna całość – czyli Bóg, który sobie to wszystko wyobraża, a jego wyobraźnia jest na tyle rozwinięta, że potrafił ją rozszczepić na każdego z nas i zrobił tak, że jest jednocześnie każdym z nas i poprzez nas realizuje Siebie w swoim Wszechświecie:)

 2. moim zdaniem 4 wymiar to nic innego jak położenie 2 lusterek naprzeciw siebie jesli ruszysz palcem ktory jest pomiedzy lusterkami to zobacz co sie stanie.

 3. http://www.youtube.com/watch?v=RXVv5M2Dn0g

  • Czas nie jest 4 wymiarem,gdyby tak było to był by linearny czyli ten sam czas był by np na parterze 10 piętrowego budynku na parterze i na 10 piętrze a tak nie jest,dla osoby na parterze czas płynie szybciej niż dla osoby na 10 piętrze.Tak samo błędne jest założenie co do dylatacji czasu ale to napiszę kiedyś innym razem,

Zostaw odpowiedź