Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Wojna z terrorem rozprzestrzenia się do Afryki: USA wysyła wojska do 35 krajów Afryki

  • Katalogowany: 15 stycznia 2013 19:51

Opis

USA wysyła wojska do 35 krajów Afryki pod płaszczykiem walki z Al Kaidą i związanymi z nią terrorystami.

Democracy Now zauważa:

„Na początku przyszłego roku zespoły amerykańskiej armii będą wdrażane w 35 krajach Afryki by prowadzić programy szkoleniowe i inne działania w ramach zwiększenia roli Pentagonu w Afryce. Będą to małe zespoły amerykańskich żołnierzy wysyłane do krajów rzekomo powiązanych z Al-Kaidą, takich jak Libia, Sudan, Algieria i Niger. Zespoły te są z amerykańskiej brygady, która, jeśli dostanie rozkaz, będzie miała możliwość wykorzystywania bezzałogowych samolotów dla operacji wojskowych w Afryce. Wdrożenie to może również stworzyć podstawy dla przyszłej interwencji wojskowej USA w Afryce.”

W poniżej zamieszczonym wywiadzie, Dan Collins z programu China Money Report (17:00>) zgadza się, iż celem wdrożenia wojsk jest mobilizacja sił przeciw rosnącej obecności Chin w Afryce:

W rzeczywistości – jak już wielokrotnie stwierdzaliśmy – USA wysyła wojska do walki z „terrorystami” do każdego kraju, który ma istotne zasoby.

[…] Anthony Carlucci twierdzi, że obalenie Kadafiego (w dużej mierze dzięki amerykańskiemu wsparciu dla terrorystów), było naprawdę pierwszą salwą w wojnie o afrykańskie zasoby

Źródło: prisonplanet.pl

ID oferty: 87950f5a51ec9d0e

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź