Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Wielka awaria sieci trakcyjnej w Warszawie. Nie kursują pociągi – Kolejowy kataklizm

  • Katalogowany: 21 grudnia 2012 18:22

Opis

Kolejowy kataklizm w Warszawie. Wiele pociągów odwołanych!

Wielka awaria sieci trakcyjnej w Warszawie. Nie kursują pociągi po torach podmiejskich. Część składów pojedzie po torach przeznaczonych dla pociągów dalekobieżnych, część odwołano, a opóźnienia biją rekordy.

W dniu końca świata na naszych kolejarzy zawsze można liczyć. Padła sieć energetyczna na stacji Warszawa Wschodnia i prądu pozbawiona jest linia średnicowa. To oznacza gigantyczny chaos – Koleje Mazowieckie musiały przekierować część składów na linię dalekobieżną, przez Warszawę Centralną, pomijając Stadion, Powiśle, Ochotę i Śródmieście. Spółka odwołała też wszystkie pociągi, które kończą bieg w Grodzisku Mazowieckim – pojadą tylko te, przeznaczone na dłuższe trasy – do Skierniewic, czy Sochaczewa. Składy są też potwornie opóźnione – nawet o ponad godzinę.

Paraliż nie ominął też Szybkiej Kolei Miejskiej. Linie S1 i S2 kursują przez Centralną. Składy są mocno opóźnione, a taki stan może się długo utrzymać – tłumaczy portalowi dziennik.pl Igor Krajnow, rzecznik ZTM. Zdecydowaliśmy też, by bilety Kolei Mazowieckich są honorowane w komunikacji miejskiej, by pasażerowie mogli poruszać się wzdłuż linii kolejowej autobusami, czy tramwajami – dodaje.

A wszystko w najgorszym momencie – gdy setki pasażerów pracujących, czy uczących się w Warszawie wybierają się do domów na święta.

Źródło: dziennik.pl

ID oferty: 97450d49acb6e4bf

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź