Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Wideo: Broń open source do wydrukowania w 3D, Drukarki 3D pozwalają na tworzenie niemal dowolnych obiektów!

  • Katalogowany: 6 grudnia 2012 23:48

Opis

Drukarki 3D pozwalają na tworzenie niemal dowolnych obiektów, czasem również bardzo groźnych…

Grupa Defense Distributed, która ma nadzieję na to, że powszechny dostęp do broni wpłynie pozytywnie na poziom bezpieczeństwa ludności, przygotowała „Wiki Weapon”. Jest to po prostu projekt broni, który oparty został o model karabinu szturmowego AR-15. Jej unikalną cechą jest jednak fakt, że… można ją wydrukować…

Pistolet z plastiku?

Drukowanie pistoletu na kartce papieru oczywiście wiele by nie dało. Defense Distributed wypożyczyli więc drukarkę 3D od firmy Stratasys, jednak gdy jej pracownicy dowiedzieli się, do czego była wykorzystywana, szybko zabrali swój sprzęt. Bardziej liberalne podejście miała firma Objet, która zgodziła się na udostępnienie urządzenia do produkcji części karabinu. Na razie urzędnicy z USA nie odnieśli się w żaden sposób do tego typu eksperymentów.

Broń nie może być jednak wykonana z plastiku w całości. Choć istnieją drukarki 3D, które potrafią tworzyć metalowe obiekty, koszt tego typu urządzeń zdecydowanie przewyższa możliwości finansowe większości ludzi – projekt open source nie skupia się więc na tego typu elementach.

Ostra amunicja

Plastikowa broń wykorzystuje prawdziwą amunicję 5,7×28 mm. Niestety (a może na szczęście) projekt choć działa, to jednak niezbyt długo – po kilku strzałach, całość rozpada się dosłownie na kawałki. Zobaczcie zresztą sami:

Źródło: di.com.pl

ID oferty: 74950c120879c1c9

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź