Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Wbrew przesądnym zapowiedziom koniec świata dziś nie nastąpi – uspokajają naukowcy.

  • Katalogowany: 21 grudnia 2012 11:02

Opis

Wbrew przesądnym zapowiedziom koniec świata dziś nie nastąpi – uspokajają naukowcy. Od dłuższego czasu kojeniem nerwów zajmuje się amerykańska agencja kosmiczna NASA.

Niektórzy przepowiednię traktują poważnie: 32-letnia Robin z Kolorado przygotowała na wypadek jakiejś katastrofy kilka schronów, zapasy i broń: „Mam pistolet typu Walther, jest bardzo dobry; ma wygodny spust” – mówi.

O końcu świata miał rzekomo mówić kalendarz Majów, ale NASA twierdzi, ta przepowiednia jest naciągana. W Ziemię nie uderzy też żadna tajemnicza planeta – byłoby już ją od dawna widać na niebie. Eksplozja na Słońcu jeśli nastąpi, to nie będzie silniejsza od innych tego typu wybuchów z przeszłości.

Bardziej lub mniej popularne przepowiednie o końcu świata pojawiają się w różnych miejscach globu co kilka lat – żadna się nie sprawdziła, bo w sposób nienaukowy końca świata przewidzieć się po prostu nie da – podkreślają uczeni.

Schronienie w bunkrach

Na koniec świata przygotowana jest między innymi Alzacja. Najbardziej przezorni schronią się w Bunkrach Linii Maginota, która tym razem, jak twierdzą, może okazać się bardziej skuteczna niż podczas II wojny światowej. Fort Schoenenburg, stanowiący fragment Linii Maginota w Alzacji, pomimo zamknięcia w sezonie zimowym, został dziś specjalnie otwarty.

Chęć spędzenia dnia w podziemnych fortyfikacjach zgłosiło ponad sześćdziesiąt osób. Ze względu na niskie temperatury, jakie panują we wnętrzach alzackiej warowni, organizatorzy „pobytu przetrwania” oferować będą grzane wino i pierniki. Zapewnili też przewodnika, który będzie oprowadzać po kilkukilometrowych labiryntach fortyfikacji. Wejście zamknięte zostanie 7-tonowymi drzwiami.

Tak więc dla jednych strach, dla drugich uśmiech i zabawa.

Źródła: discovery.com interia.pl

ID oferty: 49950d4331fb357e

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź