Watykan – Papież Benedykt XVI pojawi się na Twitterze. Na stałe! | Iluminaci.com - Wiadomości 2012, przepowiednie, przebudzenie, losy Ziemi, globalna świadomość

Witaj, Gościu! [ Rejestracja | Logowanierss

 

 

Watykan – Papież Benedykt XVI pojawi się na Twitterze. Na stałe!

  • Data publikacji: 30 listopada 2012 23:06
  • Dodane przez: Greg
Watykan – Papież Benedykt XVI pojawi się na Twitterze. Na stałe!
Watykan - Papież Benedykt XVI pojawi się na Twitterze. Na stałe! - Zdjęcie 1Watykan - Papież Benedykt XVI pojawi się na Twitterze. Na stałe! - Zdjęcie 2

Przed Świętami Benedykt XVI na stałe zagości na Twitterze – zapowiedział Watykan. Papież sam będzie wskazywał fragmenty swych homilii i przemówień, które w formie 140 znaków trafią na ten popularny portal społecznościowy.

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu arcybiskup Claudio Maria Celli poinformował na łamach piątkowego wydania watykańskiego dziennika „L’Osservatore Romano”, że pierwsze trafią na Twittera fragmenty rozważań Benedykta XVI z południowej modlitwy Anioł Pański.

„Inicjatywa ta wynikła z pragnienia papieża, by wykorzystać wszystkie możliwości komunikacji, jakie oferują nowe technologie” – wyjaśnił arcybiskup Celli.

Z kolei redaktor naczelny opiniotwórczego pisma włoskich jezuitów „Civilta Cattolica” ksiądz Antonio Spadaro wypowiadając się w Radiu Watykańskim na temat tej nowej inicjatywy wyraził opinię, że papieskim rozważaniom ujętym w formie krótkich komunikatów nie grozi to, że staną się sloganami. „Można w ten sposób wyrazić głębokie myśli” – ocenił włoski jezuita.

Szczegóły debiutu papieża na Twitterze zostaną zaprezentowane na konferencji prasowej w poniedziałek w Watykanie.

Podobne:Komentarz do “Watykan – Papież Benedykt XVI pojawi się na Twitterze. Na stałe!”

  1. ha ha ha dodany 26 grudnia 2012 @ 09:50

    a kim jest ten krół kłamstwa?????????????????

Dodaj komentarz