Witaj, Gość! [ Logowanie

 

UNIA EUROPEJSKA UKRADŁA Świętym Aureolę i Krzyże z Szat!

  • Katalogowany: 20 listopada 2012 23:54

Opis

UNIA EUROPEJSKA UKRADŁA Świętym Aureolę i Krzyże z Szat!

Jeśli wejdziemy do strefy euro, to nie będziemy mogli umieszczać na rewersie monet m.in. patrona Polski św. Wojciecha bądź Jana Pawła II w ornatach zdobionych w krzyże.

Może nam zabronić tego Komisja Europejska. Właśnie poleciła ona Słowacji tak zmienić wizerunki Cyryla i Metodego, by… nie wyglądali na świętych. Bracia Cyryl i Metody, którzy nawracali Europę na chrześcijaństwo i opracowali alfabet słowiański, mają się pojawić na słowackiej monecie 2 euro. W przyszłym roku jest 1150. rocznica przybycia obu świętych na Morawy. W projekcie mędrcy mieli, jak każdy święty, aureole nad głowami, a na szatach krzyże. Komisja Europejska zaleciła usunięcie krzyża i aureoli z monety.

Europa ma być neutralna światopoglądowo. Słowacy są oburzeni. Święci bracia są dla nich tak ważni jak dla nas św. Wojciech. Sprawa oburzyła też Marka Migalskiego (43 l.), który dziś złoży do Komisji Europejskiej interpelację. – Dlaczego Słowacja została zmuszona do usunięcia krzyża z szat świętych oraz aureoli nad ich głowami? Czy Komisja kwestionuje prawo Kościoła katolickiego do nadawania świętości poszczególnym osobom?

Źródło: se.pl

ID oferty: 17550ac09c26c76d

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź