Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Ukryte światy … Czy dodatkowe wymiary przestrzeni naprawdę istnieją?

  • Katalogowany: 20 stycznia 2012 16:14

Opis

SIXTRACK jest projektem badawczym, który korzysta z łączy internetowych, aby przyśpieszyć moc obliczeniową – Physics Accelerator. Możesz wziąć udział w projekcie przez pobranie programu i uruchomić ten bezpłatny program na swoim komputerze.

Do symulacji zderzeń cząstek elementarnych mogą posłużyć prywatne komputery. Ochotnicy, którzy chcą udostępnić część mocy swojej maszyny dla nauki mogą się zgłaszać.

SIXTRACK opiera się na CERN . Można go uruchomić pod LHC @ home – aplikacja. Przeczytaj więcej na temat:
O SIXTRACK
Ukryte światy …
Czy dodatkowe wymiary przestrzeni naprawdę istnieją?

Einstein wykazał, że trzy wymiary przestrzeni są związane z czasem. Kolejne teorie mówią, że dalsze ukryte wymiary przestrzeni mogą istnieć, na przykład teoria strun zakłada, że istnieją dodatkowe wymiary przestrzenne. Mogą one stać się wykrywalne w energii bardzo wysokiej, więc dane ze wszystkich czujników będą dokładnie analizowane w poszukiwaniu oznak dodatkowych wymiarów.

Badania w CERN
Brama do Wszechświata…

CERN jest międzynarodowym laboratorium dla fizyków cząstek, zapewniając jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń do ich badania – podstawowe cegiełki wszechświata. Urządzenia specjalistyczne, które byłyby niemożliwe do zbudowania dla poszczególnych narodów – do budowania dowolnych zaawansowanych akceleratorów cząstek , takich jak Wielki Zderzacz Hadronów i innych urządzeń do produkcji egzotycznych form materii, w tym antymaterii .

CERN ma reputację w czołówce badań, sprawdzone przez jego eksperymenty, w przeszłości i obecnie . Laboratorium jest tętniące życiem miejsce spotkań dla dyskusji i debat; około połowy światowych fizyków cząstek jest tu dla ich badań. Znajduje to odzwierciedlenie w doświadczeniach, które są zazwyczaj prowadzone przez międzynarodowej współpracy, łącząc zespoły fizyków z różnych instytutów na rzecz wspólnego celu.

iluminaci.com

ID oferty: 8234fae245250ab8

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź