Iluminaci.com | Tusk wiedział o ZAMACHU NA SEJM, PREZYDENTA, SENAT, RZĄD

Witaj, Gościu! [ Rejestracja | Logowanierss

 

 

Tusk wiedział o ZAMACHU NA SEJM, PREZYDENTA, SENAT, RZĄD! Sam był bezpieczny

  • Data publikacji: 21 listopada 2012 00:28
  • Dodane przez: Greg
Tusk wiedział o ZAMACHU NA SEJM, PREZYDENTA, SENAT, RZĄD! Sam był bezpieczny

Donald Tusk wiedział o zamachu już od kilku dni! Premier został poinformowany przez ABW, że pewien mężczyzna z Krakowa szykuje zamach na prezydenta i Sejm. Czy tylko Komorowski oraz posłowie zasiadający w Sejmie byli celem ataku?

Bomba podłożona w Sejmie, który akurat przeżywa oblężenie obradujących posłów byłaby tragiczna w skutkach – ucierpiałyby wszystkie organy konstytucjonalne państwa (Sejm, Senat, Rada Ministrów, prezydent). Tak właśnie ABW definiuje cel zamachu – konstytucjonalne organy państwa… Mówi się, że głównym celem zamachowca był Sejm oraz prezydent Bronisław Komorowski.

Jak ujawnia wiarygodne źródło znające szczegóły zdarzenia, „sprawa jest poważna, przygotowania były zaawansowane, a celem ataku mógł być m.in. Sejm i prezydent”.

Rzecznik rządu Paweł Graś przyznał, że premier wie o sprawie od kilkunastu dni. Czy Donald Tusk czuł się bezpiecznie?

Jest antypaństwowcem i nie należy do żadnej partii politycznej – tyle o poglądach niedoszłego zamachowcy Brunona K. mówi prokuratura. W trakcie przesłuchania zatrzymany 45-latek przyznał też, że działał „pod sugestią” innych osób. Miał mówić, że w Polsce rządzą „obcy, którzy nie są prawdziwymi Polakami”.

Również niedoszły zamachowiec nie jest członkiem żadnego ugrupowania. Z jego zeznań wynika, że kierował się motywacjami narodowościowymi, ksenofobicznymi, antypaństwowymi i antysemickimi.
Miał tłumaczyć śledczym, że sytuacja polityczna i gospodarcza w Polsce idą w złą stronę. Mówił, że wszystkie stanowiska w kraju sprawują osoby – jak się wyraził- obce, które nie są prawdziwymi Polakami.

Źródło: se.pl

Podobne:Dodaj komentarz