Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Turbina, która pozwoli stworzyć prywatną elektrownię wodną

  • Katalogowany: 14 grudnia 2012 13:14

Opis

Elektrownie wodne są z nami już od dłuższego czasu. Większość ludzi uważa, że ich budowa to olbrzymia inwestycja, która ma zasilić całe miasto w energię. Oczywiście jest to prawda, lecz dostępne jest również inne rozwiązanie w postaci turbiny wodnej, która pozwoli nam stworzyć prywatny zakład energetyczny.

Generator nazywa się Cappa i jest to twór japońskiej firmy Ibasei. Oferta skierowana jest do osób zamieszkałych w pobliżu rzeki lub strumienia, ponieważ turbina musi zostać zanurzona w wodzie, która jest w ciągłym ruchu, tak więc wanna z wodą automatycznie odpada. Dzięki zastosowaniu specjalnego, zwężanego dyfuzora generator może wygenerować więcej energii niż jego pierwotna wersja.

Nie łudźmy się jednak, że urządzenie zasili cały nasz dom. Dostarcza ono około 250 watów energii, co może nie wystarczyć na uruchomienie kuchenki elektrycznej, jednak pozwoli na obsługę komputera i światła w naszym domu.

Turbina ma być alternatywą dla generatorów energii zasilanych gazem i wiatrem. W przeciwieństwie do generatora wykorzystującego gaz, unikniemy śmierdzących spalin oraz hałasu.

Cena tego wynalazku jest zaporowa, gdyż wynosi 12 000 dolarów, jednak miłośnicy zielonej energii na pewno nabędą taki produkt.

Osobiście popieram wszystkie wynalazki przybliżające ludziom dostęp do alternatywnych źródeł energii. Jednak ich największym mankamentem okazuje się niska dostępność oraz zbyt wysoka cena. Każda innowacja tego typu to krok w kierunku uniezależnienia się od ropy, produktów ropopochodnych, węgla oraz gazu, które dominują na rynku energii.

Źródła: dvice, diginfo, conowego.pl

ID oferty: 93350cb17edb2ce8

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź