Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Trójkątne UFO z Black Diamond w stanie Washington

  • Katalogowany: 20 grudnia 2012 21:50

Opis

Ludzie od lat obserwują dziwaczne obiekty na niebie. Przypadków takich jest coraz więcej i to co sprawia, że powinny być one traktowane poważnie, to opowieści bezpośrednich świadków takich wydarzeń. Takie właśnie wydarzeniem miało miejsce we wrześniu 2012 w miejscowości Black Diamond w stanie Washington – 50 km na wschód od Seattle.

Świadek tego wydarzenia Greg McManus ma 54 lata i osiedlił się w Black Diamond w 2003 r. Jego dom mieści się w okolicy niewielkiego strumyka, który tworzy spore jezioro by potem wpłynąć kanałem do Green River, która z kolei kończy swój bieg w Cieśninie Pugeta. To, co sprawiło, że Greg zdecydował się o tej porze wyjść z domu, był pies sąsiada. Pies poszczekiwał w środku nocy, ale nie jak to normalnie bywa – aby kogoś lub coś tym szczekaniem postraszyć lecz wręcz przeciwnie. Pies szczekał ale sprawiał wrażenie przerażonego. Greg machinalnie spojrzał na zegarek. Była godzina 3:52 nad ranem i wybity ze snu postanowił sprawdzić na zewnątrz co było przyczyną takiego zachowania się psa. Zapalił światło przed domem i wszystko wydawało się być w porządku. Greg zgasił światło i pomaszerował w stronę płotu sąsiada, starając się uspokoić wciąż szczekającego psa. Pies zazwyczaj posłusznie wykonywał wszystkie polecenia Grega, jednak tym razem mimo, że przestał szczekać to nadal złowrogo warczał.

Nagle nad drzewami za domem sąsiada Greg dostrzegł pomarańczową poświatę, która stawała się coraz jaśniejsza. Na niebie pojawił się dziwnie wyglądający pojazd, który zbliżał się w jego kierunku. Pojazd miał kształt olbrzymiego trójkąta i na niebie poruszał się powoli i bez wydawania dźwięku. Wszystko to na niewielkiej wysokości, tuż nad wierzchołkami drzew. Kiedy później, już na zimno starał się oszacować wysokość na której przelatywał pojazd, doszedł do wniosku, że nie było to więcej niż 60 m.

Niezidentyfikowany obiekt latający o kształcie olbrzymiego trójkąta, miał podwieszone do swojego spodu jarzące się pomarańczowo kule. Kul było 7 i można było odnieść wrażenie, że znajdują się w czymś w rodzaju olbrzymiej siatki. Długość boku trójkąta Greg oszacował na 30 m. 6 kul umieszczonych było na bokach pojazdu, siódma w jego centrum. Siatka która je otaczała, powodowała, że widok kul kojarzył się z piłkami futbolowymi. Tylko centralna kula nie była otoczona taką siatką. Wyglądały one jak ułożone do rozpoczęcia gry kule bilardowe – każda o średnicy ok. 10 m. Pojazd w tym momencie poruszał się bardzo powoli, w całkowitej ciszy. Z rogów trójkąta wydobywało się delikatne, przypominające mgłę pomarańczowe światło. Mimo, że światło jakie emitował obiekt wydawało się być niezwykle silne, to nie padało ono na ziemią pod spodem. W tym momencie Greg zdecydował się wrócić do domu i sfilmować wszystko profesjonalnej klasy kamerą (Olympus XZ1 – która służyła mu także do robienia filmów pod wodą), a także obudzić swoją żonę.

Kiedy Greg wrócił i zaczął filmować obiekt – ten zaczął poruszać się z nieco większą prędkością i przekroczył kanał łączący rzekę z jeziorem. W tym momencie pies sąsiada wreszcie przestał ujadać, ale za to szczekać zaczęły psy w domach po drugiej stronie kanału. Mając przed oczami widok na całą miejscowość Blak Diamond, Greg zauważył, że światło w domach a nawet latarnie uliczne przygasały, kiedy przelatywał nad nimi wielki trójkąt. Tymczasem UFO zaczęło przesuwać się wzdłuż jeziora i kiedy dystans pomiędzy Gregiem a pojazdem osiągnął co najmniej 500 m., psy po drugiej stronie kanału również przestały szczekać. Podekscytowany Greg filmował całe wydarzenie upewniając się co chwila, że kamera jest włączona i rejestruje obraz

Nagle przesuwający się do tej pory poziomo trójkąt podniósł nieco swój “dziób” i zamontowane pod nim jarzące się pomarańczowo kule zaczęły spadać do wody jedna po drugiej. Spadały bardzo wolno, jakby były wypełnione powietrzem. Kule spadały po sobie w odstępach co 5 sek. i za każdym razem gdy odpadała kula zamontowana w rogu pojazdu, wydobywające się do tej pory z tego miejsca światło nagle gasło. Dziś Greg McManus nie jest do końca pewien czy to, co spadło z olbrzymiego trójkąta do jeziora to zaczepione kule czy być może ich świecąca zawartość. Jedną z kul obserwowała przez lornetkę żona Grega i wg niej to, co spadło do wody, to kula złożona z ogromnej liczby świecących punkcików, które natychmiast gasły w zetknięciu się z wodami jeziora. Do wody spadły wszystkie kule z wyjątkiem środkowej. W tym momencie ciemności nocy przeciął niebieskawy błysk i pojazd zniknął. W powietrzu pozostał tylko charakterystyczny, metaliczny zapach, podobny do tego jaki powstaje przy spawaniu metalu. Także włosy na rekach Grega staneły w pionie, pod wpływem powstałego pola elektrostatycznego.

Kiedy dygoczący z wrażenia małżonkowie wrócili do domu, aby obejrzeć to, co nakręcił Greg, okazało się, że na pamięci kamery nagarało się tylko 13 sek flmu! Greg jest pewien, że w obiektywie kamery widział zapalone na czerwono światełko wskazujące , że kamera rejestruje materiał filmowy. Trudno powiedzieć co spowodowało takie zachowanie kamery. Karta pamięci w kamerze wciąż miała ok. 8 Gb pojemności. Cala scena trwała co najmniej 4 minuty a13 sek jakie się nagrały pochodziły z początku kręcenia i wszystko wskazywało na to, że pojazd w jakiś sposób zablokował pracę kamery.

Kiedy Greg McManus ochłonął nieco po tym co zobaczył, Postanowił przejść się po okolicy ze swoim psem, który jest dużym kundlem, a jego charakter dobrze oddaje nadane mu imię: Byk. Gdy Greg z Bykiem zbliżyli się do płotu sąsiada, Byk nagle podwinął ogon i stanął jak wryty i za nic nie chciał dać nawet kroku do przodu.

Przypadek ten – sensacyjny w swojej formie – jak się okazało nie jest jedynym w swoim rodzaju. Świadkiem podobnego wydarzenia był człowiek mieszkający niedaleko Toronto, który obserwował wielki trójkąt, zrzucający świetliste kule wprost do rzeki. Nikt nie ma pojęcia CO mogły zawierać takie kule i KIM są ci, którzy to robią.

Źródło: nowaatlantyda.com

ID oferty: 12450d379e80ade6

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź