Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Tony martwych ryb na plaży – Na wybrzeże wyrzuconych zostało ok. 30-40 tysięcy martwych ryb!

  • Katalogowany: 18 stycznia 2013 17:58

Opis

To już kolejny w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy wypadek tego typu. Mieszkańcom Karoliny Południowej, którzy zjawili się na jednej z plaż, ukazał się przerażający widok ton martwych ryb. Przykremu pejzażowi towarzyszył potężny fetor. Co tak naprawdę wydarzyło się na amerykańskim wybrzeżu?

Zdarzenie zostało odnotowane w ostatni wtorek pomiędzy plażami DeBordieu Beach a Pawleys Island. Przedstawiciele służb, którzy zostali zaalarmowani o sytuacji, niemal natychmiast przybyli na miejsce. Oszacowano, że na wybrzeże wyrzuconych zostało ok. 30-40 tysięcy martwych ryb – poinformował serwis NBC News.

Większość ludzi, którzy przyszli na plażę, wykorzystując świetną pogodę, przeżyło szok.

„Przyjechaliśmy na plażę, żeby spędzić na niej miły dzień. Poczuliśmy zapach ryb. Kiedy poszliśmy, żeby poszukać muszli, naszym oczom ukazał się widok tych wszystkich martwych ryb” – powiedział Pat Hawkins, jeden z okolicznych mieszkańców.

Na razie nie stwierdzono oficjalnie, jakie są przyczyny pogromu. Przedstawiciele organów odpowiedzialnych za ochronę zdrowia oraz środowiska pobrali do analizy próbki wody. W najbliższym czasie powinien być znany rezultat badań.

Pojawiają się już jednak pierwsze hipotezy próbujące wyjaśnić przyczyny anomalii. Zdaniem ekspertów, ryby mogły zostać uśmiercone z powodu niedotlenienia. Do wypadków takich dochodzi, gdy poziom znajdującego się w wodzie tlenu gwałtownie spada.

„W piątek mieliśmy pełnię Księżyca, co powoduje naprawdę duże przypływy i naprawdę małe odpływy” – powiedział Mel Bell z Office of Fisheries Management, który zasugerował, że ryby po prostu zostały nagle uwięzione na niewielkim obszarze, na którym znajdowała się woda, a potem doprowadziły do gwałtownego wyczerpania zasobów tlenu.

Mieszkańcy skarżą się na razie na koszmarny zapach dochodzący z plaż, ale władze miejscowości znajdujących się w pobliżu już zapowiedziały, że nie mają planu usunięcia martwych zwierząt. Liczą na to, że sprawę załatwi natura, a mówiąc ściślej – mewy.

Co ciekawe, to nie pierwszy tego typu przypadek, do jakiego doszło w tym regionie w ciągu ostatnich kilku tygodni. Pod koniec minionego tygodnia setki tysięcy ryb zostały wyrzucone na plażę Masonboro Island w Karolinie Północnej. W ubiegłym roku służby znalazły zaś na tych samych plażach tysiące martwych rozgwiazd.

Sytuacja wydaje się alarmująca. W ciągu minionych kilkunastu miesięcy podobne sytuacje miały miejsce na plażach usytuowanych w różnych częściach świata. Ichtiolodzy z różnych zakątków kuli ziemskiej także wykazują coraz większe zaniepokojenie skalą zjawiska. Na początku 2012 r. media poinformowały o dziesiątkach tysięcy martwych ryb, które zostały wyrzucone na plażę w mieście Kvennes, w północnej części Norwegii. Mieszkańcy mówili nawet o tonach padłych osobników. Eksperci potem potwierdzili, że woda wyrzuciła na brzeg ok. 20 ton martwych zwierząt.

Dokładnie ten sam schemat miał miejsce na początku 2011 r., kiedy w różnych miejscach świata także odnotowano przypadki martwych ławic. 2 miliony zdechłych ryb znaleziono m.in. w stanie Maryland, a także w okolicy miasta Baton Rouge.

Źródło: niewiarygodne.pl

ID oferty: 16650f97f2056459

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Jedna odpowiedź do “Tony martwych ryb na plaży – Na wybrzeże wyrzuconych zostało ok. 30-40 tysięcy martwych ryb!”

  1. próby z bronią jądrową na pacyfiku

Zostaw odpowiedź