Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Teorie Einsteina i Newtona zostały podważone przez francuskiego 15-latka – uznali specjaliści

  • Katalogowany: 5 stycznia 2013 18:07

Opis

Nastolatek lepszy od Einsteina i Newtona! Podważył ich teorie

Teorie Einsteina i Newtona zostały podważone przez francuskiego 15-latka – uznali specjaliści, którzy wyniki sensacyjnego odkrycia dokonanego przez nastolatka opublikowali w prestiżowym brytyjskim piśmie naukowym „Nature”.

Neil Ibata stworzył program informatyczny, za pomocą którego dowiódł, że błędne są modele dotyczące kosmosu, które od dekady opracowywali naukowcy z Obserwatorium Astronomicznego w Strasburgu. W zespole badawczym znajdował się ojciec licealisty, któremu podważenie dokonań taty i 14 jego kolegów zajęło zaledwie kilka dni.

Pomiary dokonane przez 15-latka wykazały, że galaktyki karłowate krążą wokół wielkiej Galaktyki Andromedy w sposób skoordynowany.

To odkrycie podważa dotychczasowe fundamenty astrofizyki. Dotąd sądzono, że galaktyki karłowate poruszają się w sposób chaotyczny – zaznacza „Nature”.

Nastolatkowi udało się udowodnić to, czego wcześniej nie potrafili dokonać inni naukowcy, którzy podejrzewali, że ruch galaktyk nie jest przypadkowy.

Młody Francuz, który cieszy się ze swojego składu w naukę, wyraził zadowolenie, że prestiżowy „Nature” umieścił go na swojej okładce. 15-latek nie planuje jednak zajmować się kosmosem. Skromnie stwierdził, że po prostu pomógł swojemu ojcu w pracy.

Źródła: zebulon.fr sfora.pl

ID oferty: 34250e85ddb86b19

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź