Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Tajemne drzwi w Aramu Muru – „Gwiezdna Brama”

  • Katalogowany: 27 listopada 2012 20:37
Tajemne drzwi w Aramu Muru - Tajemne drzwi w Aramu Muru -

Opis

Obrzeża jeziora Titicaca są pełne mało znanych „tajemnych miejsc”. Takimi są drzwi Aramu Muru.

Aramu Muru to wyjątkowo zagadkowe miejsce. Tajemne drzwi w niepojęty sposób utworzone w litej skale zostały odkryte dość niedawno (1996). Znajdują się jakieś 35 kilometrów od miasta Puno w Peru, które leży na wysokości 3825 metrów nad poziomem morza, przy jeziorze Titicaca. Po odkryciu tych zagadkowych drzwi większa ilość ludzi zaczęła bardziej interesować się indiańską legendą, która mówiła o „Bramie do Świata Bogów”.

Ta „Gwiezdna Brama” to kamienna konstrukcja wysoka na siedem metrów i na siedem metrów szeroka. Legenda mówi o kapłanie Inków o imieniu Aramu Muru, który był związany z kultem „Siedmiu promieni”. On to wybrał się w podróż z Tiahuanaca do Cusco ze złotym dyskiem, który przedstawiał „Klucz bogow siedmiu promieni”.

Dysk służył do kontroli nad otworami prowadzącymi do podziemnych tuneli. Kapłan podczas tej podróży zniknął i nikt go już nigdy nie uwidział. Miejscowe przekazy mówią, że w pobliżu tych specyficznych drzwi widywane są jasne kule. Indianie mówią także o tym, że czasami lądują tu dziwne pojazdy, z których wychodzą wysocy „ludzie o jasnych twarzach”. Znane są także relacje o szamanach, którzy potrafili „wejść” w owe drzwi i zniknąć.

Wśród Indian istnieje powszechna wiara, że przed nadejściem kolejnego świata, dawni bogowie przybędą przez Aramu Muru, aby przekazać ostrzeżenie o nadchodzącym zniszczeniu. Miejscowi nie są jednak przerażeni nadchodzącymi zmianami, gdyż wiedzą, że pradawne proroctwo musi zostać wypełnione, żywiąc przy tym głęboką wiarę w swych bogów. Tubylcy wierzą, iż powracający przybysze z niebios zabiorą ich w bezpieczne miejsce i uchronią przed wszelkimi kataklizmami. Jedna z lokalnych legend opisuje, że gdzieś jest klucz do portalu – złoty dysk, który pozwala swemu właścicielowi otworzyć bramy i wejść do królestwa dawnych władców niebios.

Legenda dotyczy początków Imperium Inków. Zgodnie z nią, Amaru Muru, znany jako Manco Capac był pierwszym królem – kapłanem Inków.

ego pochodzenie owiane jest tajemnicą. Niektórzy mówią, iż przyszedł on na świat w legendarnej górskiej jaskini, Tampu Tocco. W dzieciństwie zabrany został przez Słonecznego Boga, a potem odesłany z powrotem na Ziemię. Inna wersja mówi, iż Amaru Muru był lemuriańskim mędrcem, który na krótko przed zniszczeniem kontynentu, wraz z innymi mędrcami, wysłany został w świat. Ich misją było stworzenie nowej cywilizacji. Z legendarnego kontynentu zabrali oni ze sobą liczne przedmioty kultu i sekretne pisma. I jeszcze jedna, ważna rzecz – Amaru Muru i jego żona przybyli… w pojazdach, które „dawały światło” (cytat).

Historia tego dziwnego obiektu w Peru łączy się jeszcze z jedną rzeczą. Wielu turystów docierających do Aramu Muru po raz pierwszy w życiu miało okazję obserwować obiekty UFO!

Źródło: nautilus.org.pl

ID oferty: 15650b5162b7ff12

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Jedna odpowiedź do “Tajemne drzwi w Aramu Muru – „Gwiezdna Brama””

  1. adam1678 na 2 lipca 2015 @ 20:48

    wybicie tej wneki w skale jest niby niezwykle?zeby one byly jeszcze wyrzniete jakby laserem co do milimetra, jakis idealny wymiar cos odzwierciedlajacy

    zenada:P

Zostaw odpowiedź