Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Skandal w Tesco na Wyspach. To nie była wołowina

  • Katalogowany: 16 stycznia 2013 16:42

Opis

W hamburgerach i innych wyrobach mięsnych z wołowiny, sprzedawanych w sklepach Tesco i kilku innych supermarketach, odkryto DNA… koni. W jednym z wyrobów zawartość koniny sięgała aż 29 proc. – informuje dailymail.co.uk.

Możemy wyjaśnić śladową obecność mięsa wieprzowego w tych produktach, po prostu zakłady produkcyjne korzystają z tej samej linii do przetwarzania wołowiny i wieprzowiny. Ale skąd wzięła się tam konina, skoro w żadnym z tych zakładów, jak zapewnia ich szefostwo, nie używa się tego mięsa? – zastanawia się szef irlandzkiej agencji ds. bezpieczeństwa żywności (FSAI), prof. Alan Reilly.

Irlandczycy przebadali łącznie 27 produktów, które powinny – zgodnie z etykietą – być wykonane z samej wołowiny. W 10 z nich znaleźli DNA koni, w 23 – świni.

Najwięcej końskiego mięsa – aż 29 proc. – zawierały hamburgery sprzedawane w sieci Tesco. Wyroby ze śladowymi ilościami tego mięsa sprzedawano także w sklepach sieci Lidl i Aldi.

Produkty te zostały już wycofane ze sklepów. Nie wiadomo jednak, ile z nich zostało już zjedzonych przez konsumentów i ile zalega jeszcze w ich lodówkach. Przedstawiciele FSAI zapewniają jednak, że nie są one groźne dla zdrowia.

Źródła: dailymail.co.uk bbc.co.uk sfora.pl

ID oferty: 37250f6ca5b3f5ff

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź