Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Rząd i PO forsują szybką ratyfikacje paktu fiskalnego

  • Katalogowany: 15 grudnia 2012 10:26

Opis

Parlament rozpoczyna pracę nad ratyfikacją „paktu fiskalnego”. Rządzący chcą przeprowadzić pracę nad nim szybko i po cichu, w czasie gdy Polacy będą zajęci przygotowaniami do Bożego Narodzenia. Przyjęcie paktu, oznacza kontrolę eurourzędników nad budżetem naszego kraju.

Posiedzenia sejmowych komisji spraw zagranicznych, finansów i Unii Europejskiej, zostały zwołane w trybie nagłym, na 19 grudnia czyli na pięć dni przed Wigilią. Jak informuje „Nasz Dziennik”, posiedzenia zostały zwołane przez szefów komisji z Platformy Obywatelskiej, bez konsultacji z pozostałymi członkami prezydiów tych organów Sejmu. Pakt fiskalny został podpisany w marcu, zaś projekt ustawy ratyfikacyjnej został przyjęty przez rząd 20 listopada i po 12 dniach przesłany do Sejmu. Dopiero teraz, prace nad ratyfikacją uległy przyspieszeniu, co ma związek ze zbliżającymi się świętami, kiedy Polacy nie mają czasu na zajmowanie się sprawami publicznymi.

Pakt fiskalny oznacza kontrolę naszego budżetu przez organa Unii Europejskiej, ogranicza parlamentom narodowym decydowanie o kształcie budżetu, a także utrudni inwestowanie środków publicznych w rozwój.

Źródło: narodowcy.net

ID oferty: 29550cc4206ebb27

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź