Witaj, Gość! [ Logowanie

 

W Rosji i Stanach Zjednoczonych ludzie znów zaczęli zgłaszać informacje na temat dziwnych odgłosów!

  • Katalogowany: 12 grudnia 2012 20:06

Opis

Pochodzenie zagadkowego hałasu jest nieznane. Podobnie jak wiele innych zjawisk, których manifestacja miała miejsce w ostatnim czasie, a których nie udało się racjonalnie wyjaśnić, wiele osób sugeruje, że mają one związek z nadchodzącą i budzącą grozę datą 21 grudnia 2012 r.

Pierwsza połowa tego roku upłynęła nam pod znakiem tajemniczych dźwięków, które pojawiały się w różnych miejscach na świecie, a których genezę trudno było wyjaśnić. Kiedy wydawało się, że mamy już spokój, te znów dały o sobie znać. Przypadki demonstracji zagadkowych hałasów zgłosili w ostatnim czasie mieszkańcy zachodniosyberyjskiej części Rosji, a także kilku stanów USA.

Niepokojącym sygnałom wiele miejsca na początku tego roku poświęcały media na całym świecie. Zjawisko to, choć doskonale znane i od dawna będące przedmiotem zainteresowania osób, które zajmują się badaniem zjawisk paranormalnych, w tym roku uległo zintensyfikowaniu.

Tym razem z niezidentyfikowanym hałasem skonfrontowani zostali mieszkańcy amerykańskich stanów, m.in.: Rhode Island, Arizona, Alabama i Georgia. Wszystko zaczęło się od Rhode Island, gdzie w poniedziałek ok. 23:20 policja otrzymała zgłoszenia od mieszkańców zaniepokojonych dziwnym zjawiskiem. Wiadomość o budzącym grozę dudnieniu zaczęła się też szybko rozchodzić w serwisach społecznościowych.

Rzecznik Warwick Police Department powiedział, że policja otrzymała ok. 100 telefonów od zaniepokojonych ludzi. Mieszkańcy Barrington informowali dodatkowo, że dźwiękowi towarzyszyły błyski światła. Do badania sytuacji przystąpiła natychmiast policja oraz zastępy straży pożarnej.

W stanie Arizona to samo zjawisko odnotowane zostało we wtorek. Także tam władze musiały się zmierzyć z narastającą atmosferą paniki.

„To brzmiało jak grom, ale dochodzący spod ziemi” – powiedział jeden ze świadków cytowany przez stację CBS. „Coś jak stłumiony grzmot. Wszystkie psy, które znajdowały się w okolicy, wyszły w jednej chwili na zewnątrz i zaczęły szczekać”.

Monity dotyczące podobnego, dziwnego zjawiska zarejestrowały też władze w Teksasie, Alabamie, Georgii oraz Oklahomie.

Dokładnie w tym samym czasie jazgot dał się we znaki mieszkańcom Rosji. Tam można go było usłyszeć m.in. w strefie Niziny Zachodniosyberyjskiej, szczególnie w pobliżu Omska.

Zjawisko „Taos Hum”, jak często określa się wzbudzające grozę dudnienie, rejestrowane jest już od lat 70. XX wieku. Zjawisko to jest często na tyle dokuczliwe, że starania rozwikłania jego zagadki podejmowały niejednokrotnie władze państwowe różnych państw. Tak było m.in. w 1993 r., kiedy zainteresował się nim amerykański Kongres. Naukowcy, którzy próbowali zgłębić fenomen, sugerowali do tej pory, że jego przyczyną może być hałas pochodzący z kosmosu, wywodzący się z fal radiowych, które emitowane są np. przez gwiazdy.

Wcześniej niepokojące dźwięki wzbudzały też lęk pośród mieszkańców: Malezji, Węgier, Czech, Rumunii czy Kanady.

Źródło: niewiarygodne.pl

ID oferty: 67850c8d587b313f

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź