Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Przepowiednie Edgara Cayce

  • Katalogowany: 7 stycznia 2012 22:22

Opis

 Kim był Edgar Cayce

Jednym z niezwykłych wizjonerów, żyjących w XX wieku, był Edgar Cayce. Urodził się 18 marca 1877 roku w Kentucky. Jego rodzina codziennie czytywała Biblię i cieszyła się dużym szacunkiem wśród miejscowej społeczności. W dzieciństwie mały Edgar cierpiał na ataki padaczki, które z czasem ustały. Pozostały jednak wizje i sny, które opowiadał rodzicom. Uczył się z trudem, ukończył tylko 6 klas. Ożenił się z dziewczyną z sąsiedztwa, Gertrudą Evans – ich małżeństwo było bardzo szczęśliwe.

Edgar Cayce, słynny „śpiący prorok”, liczne readingi, czyli wypowiedzi podczas snu w trakcie transu, poświęcił ostrzeżeniom przed przyszłymi wielkimi i dramatycznymi zmianami na Ziemi. „Widział”, że niezależnie od działań człowieka zbliża się nowy rozdział dziejów świata, który może mieć związek ze zmianą osi ziemskiej oraz położeniem biegunów. „Śpiący prorok” twierdził, że wielkie kataklizmy mogą się rozpocząć od wybuchu wulkanów. Jego zdaniem wulkany są ze sobą połączone, tworzą „ognisty pierścień” wokół Japonii, Chin i Australii, który spowoduje poważne zmiany w skorupie ziemskiej z nieodwracalnymi konsekwencjami dla całego świata. Mogą bowiem wystąpić pęknięcia skorupy ziemskiej od Pacyfiku, poprzez Japonię, do Meksyku i Chile. Cayce powiedział, że Japonia może zostać w znacznej części zatopiona. Najbardziej ucierpią południowe i północne krańce Europy.

Readingi

Wizerunek rozsądnego, życzliwego, momentami nawet naiwnego i spokojnego człowieka zmieniał się momentalnie, gdy rozpoczynał on swój seans, tzw. reading. Ci, którzy uczestniczyli w takim seansie, mówili, że wrażenie było niesamowite. Cayce kładł się zazwyczaj na tapczanie i zapadał w dziwny sen. Obok, na krześle siadała jego żona, Gertruda albo sekretarka, które notowały to, co mówił. Jasnowidz zaczynał przepowiadać pogrążony we śnie. Czasem mówił krótko, urywanie, czasem zaś były to wypowiedzi rozbudowane i bardzo szczegółowe. Szczególnie dużo mówił, gdy ktoś pytał go o chorobę. Opisywał ją, doradzał, jak leczyć, używał fachowych terminów medycznych. Gdy się budził, przeważnie nie pamiętał tego, co mówił. Nie pamiętał także treści swoich wizji. Gdy mu je odczytywano, często się dziwił. Edgar Cayce udzielał wszystkich porad we śnie, zarówno wtedy, gdy proszono go o pomoc osobiście, jak i listownie. Na przykład w czasie II wojny światowej ludzie nadsyłali mu tysiące listów. Wtedy zdarzały się takie dni, że wizjoner odbywał nawet osiem seansów. Obliczono, że w ciągu 43 lat wygłosił około 8 tysięcy przepowiedni. On sam twierdził, że odpowiedział na pytania dotyczące zdrowia i sposobu leczenia skierowane do około 30 tysięcy ludzi !

Dar wizjonera

Ci, którzy bliżej znali Cayca, twierdzili, że posiada on swoisty dar, który opisywali przenośnie jako „rentgen w oczach”. Cayce widział nie tylko konkretne wydarzenia, ale także ich wcześniejsze przyczyny. Powiedział na przykład, że pod koniec czerwca 1943 roku nastąpią wydarzenia, które wpłyną na losy wielu krajów. Pozornie nic ważnego nie wydarzyło się w czerwcu. Lecz wtedy nikt jeszcze nie wiedział, że pod koniec czerwca hitlerowcy opracowali plan „Cytadela”, w wyniku którego rozegrała się słynna bitwa pod Kurskiem. Ona właśnie zadecydowała o dalszych losach II wojny światowej. Wizjoner ten przewidział także inne światowe wypadki, między innymi upadek komunizmu w Związku Radzieckim. Krótko przed wybuchem II wojny światowej miał sen, zapowiadający wielkie zmiany w Rosji. I znów o wiele lat, jego wizja wyprzedziła fakty. Osobną grupę readingów stanowiły te, w których wizjoner przewidywał możliwość wielkich kataklizmów, jakie nawiedzić mają Ziemię. Cayce wielokrotnie prawidłowo przewidywał i doradzał ludziom różne posunięcia finansowe. Radził, kiedy kupować grunty, jak grać na giełdzie. Zawsze wkazówki te sprawdzały się. Dzięki nim wielu ludzi odniosło znaczącą korzyść finansową.

Uzdrowicielska moc

Edgar Cayce, pomagał ludziom w chorobach oraz je leczył. Jeden z lekarzy, który z nim współpracował, twierdził, że rady Cayce’go wyprzedzały stan wiedzy lekarskiej w jego czasach. Lekarz ten miał wrażenie, jakby coś lub ktoś podpowiadały wizjonerowi, co należy robić, jak postępować w przypadku danej choroby. Podczas tych sennych transów wizjoner dawał różne rady, na przykład jak zapobiegać chorobom. Twierdził na przykład, że wystarczy zjadać dziennie trzy słodkie migdały, by uniknąć raka. Podobnych wizji na temat zachorowań na nowotwory miał wiele. Obliczono, że odbył ich aż 63 dla 78 pacjentów. We śnie mówił, że istnieje dziewiętnaście różnych odmian raka. Chorym doradzał jedzenie dużych ilości owoców i warzyw. Polecał na przykład jedzenie arbuzów, marchwi i oczywiście wspomnianych wcześniej migdałów.

Zdrowie, a psychika

Wizjoner twierdził również, że gdy psychika jest chora, to ciało także choruje. Cayce uważał, że złość, zazdrość i nienawiść prowadzą do fizycznych dolegliwości. Mówił, że nikt nie może nienawidzić sąsiada bez szkody dla żołądka i wątroby. Kto się ciągle złości i jest zazdrosny, będzie miał kłopoty z żołądkiem lub sercem. Doradzał także picie wina, lecz tylko raz dziennie i tylko czerwonego. Amatorom kawy naturalnej zalecał picie tylko czystej, czarnej, bez śmietanki. W tej postaci uważał ją za środek odżywczy. Polecał także jedzenie żelatyny, bo jego zdaniem powiększała ona zdolność przyswajania witamin.

Przepowiednie

Wizjoner posiadał dar udzielania rad także na dużą odległość, nawet setek kilometrów. Jedną ze słynnych przepowiedni Cayce’go była wizja wielkiego krachu na giełdzie Wall Street. Przewidział on „czarny piątek”, 29 października 1929 roku. W tym dniu nastąpiło załamanie na giełdziek, wybuchła ogromna panika. Efektem było długoterminowe załamanie finansowe.

Edgar Cayce przepowiedział także śmierć prezydenta Roosvelta oraz zamach na J.F Kennedy’ego, a także to, że po śmierci tego prezydenta Ameryka uwikła się w wojnę w Wietnamie.

Przepowiedział także datę swojej śmierci – zmarł w swoim domu w Virginia Beach 3 stycznia 1945 roku.

Przepowiednia końca świata

Edgar Cayce wspominał o przesunięciu się osi ziemskiej:

„Tak, upusty otworzą się w górze i podwaliny ziemi się zatrzęsą. Ziemia rozpadnie się w drobne kawałki, ziemia pękając wybuchnie, ziemia zadrgawszy zakołysze się, ziemia się mocno zataczać będzie, jak pijany i jak budka na wietrze będzie się chwaliła…”

Źródło: „Wielka Księga Przepowiedni”

ID oferty: 6514f5386acf3f54

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

7 komentarzy do “Przepowiednie Edgara Cayce”

  1. Jak ludzie będą zrec żelatynę to koniec świata nastąpi

  2. Kiedy ma to nastąpić?

  3. Wanda Stańska-Prószyńska na 29 września 2012 @ 12:24

    W trzeciej tajemnicy fatimskiej jest przekaz dotyczący, głębinowych trzęsień pod dnem na północy Oceanu Arktycznego, trzęsienia te spowodują wypchnięcie dna do góry, które zostanie już potem lądem łączącym Amerykę północną z Azj i Europą. Woda znajdująca się w Oceanie Arktycznym zostanie wypchnięta do góry i spowoduje POTOP , który szczególnie dotknie tereny północne, aż za równik. Woda z POTOPU potem rozpłynie się po morzach i oceanach, podnosząc poziom wód w morzach i oceanach o kilka metrów. Więcej wody z Oceanu Arktycznego wpłynie do Oceanu Atlantyckiego, zatapiając duże tereny lądu, Szczególnie Kanady i tereny północnej Europy i Azji. Ma wybuchnąć wojna między Chinami i Rosją o północną część Azji. Trzęsienia ziemi na Morzu Śródziemnym spowodują wybuch wulkanów Wezuwiusza i Etny, Powodując olbrzymie zniszczenia na terenie Włoch. Marsylia ma się zapaść , W Niemczech ma się zapaść część terenów nad Renem, w Ameryce Północnej wiele Miast z obu stron i Nowy Jork Podane też że uderzy W Ocean Atlantycki Asteroida 0 olbrzymi Głaz podają jego średnice około 1500 metrów. poinformowano mnie że ma uderzyć w pobliżu Morza Karaibskiego. Zniszczenia potworne.
    Podane jest że w wojnie zostanie użyta broń jądrowa, Polskę zaatakują Niemcy, pomoc Czech i Słowacji, uda się odeprzeć atak Niemiec. Ma przy życiu pozostać tylko !/3 ludności. szczególnie dużo ludzi może zginąć, od Metanu – gazu znajdującego się w głębi wód Oceanicznych. Wywołają go z głębin, Głębinowe trzęsienia ziemi pod dnem ocanicznym, przez wzburzenie wody do góry i gaz Metan wydostanie się na powierzchnie zatruwając powietrze. Trzęsienia ziemi zniszczą dużo zabudowy na ziemi. Wanda

Zostaw odpowiedź