Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Ponad 40 000 Indian z plemienia Kayapo musi opuścić swoją ziemię.

  • Katalogowany: 20 grudnia 2012 15:52
Ponad 40 000 Indian z plemienia Kayapo musi opuścić swoją ziemię. - Zdjęcie 1

Opis

Wiele organizacji próbowało powstrzymać decyzję pani prezydent Brazylii, która zdecydowała o zniszczeniu lasów oraz domu Indian. W stronę rządu płyną niezliczone skargi oraz ponad 600 tysięcy podpisów ludzi z całego świata próbujących wesprzeć plemię Kayapo. Informacje o tragedii Indian pojawiają się również na Facebooku.
Szef Plemienia Kayapo otrzymuje najgorszą wiadomość swego życia (4 grudnia): Dilma, prezydent Brazylii wyraża zgodę na konstrukcję potężnej centrali hydroelektrycznej (trzecia w świecie pod względem wielkości).

To wyrok śmierci dla wszystkich ludów żyjących nad rzeką, gdyż tama zaleje około 400 000 hektarów lasu. Ponad 40 000 Indian będzie musiało znaleźć nowe miejsca, by żyć.

Zniszczenie naturalnego siedliska, deforestacja i zniknięcie wielu gatunków są faktami! Ekolodzy podkreślają, że budowa zapory spowoduje kolejne zniszczenia lasów deszczowych w puszczy amazońskiej, które i tak z roku na rok się kurczą. Lasy deszczowe mają wpływ na cykl hydrologiczny Ziemi. Po wycięciu lasów, zmniejsza się ilość wody uwalniana do atmosfery i tym samym zmniejszają się opady, co czasem powoduje suszę. Ponadto lasy deszczowe pomagają stabilizować światowy klimat poprzez pochłanianie dwutlenku węgla z atmosfery. Nadmiar dwutlenku węgla w atmosferze przyczynia się do zmiany klimatu – wpływa na globalne ocieplenie, więc lasy deszczowe pełnią ważną rolę w jego zapobieganiu.

Najgorsze jest jednak to, że w dzisiejszym świecie nie liczy się głos ponad 600 tysięcy ludzi z całego świata stojącyh w obronie plemienia Kayapo oraz drogocennych lasów. Nie ma już w naszym świecie miejsca dla tych, którzy żyją inaczej, wszystko musi być zrównane, każdy, w imię mondializacji, musi stracić swoją tożsamość, swój sposób życia. „Proszę was, jeśli was to oburza, przekażcie ten obraz i prześlijcie wszystkim tym, których znacie.
Dziękuję w imieniu życia i różnorodności.”

Proszę Wszystkich o solidarność, rozpowszechnianie udostępnianie na swoich profilach tej informacji i gdzie się da !

Tu link do petycji: http://amazonwatch.org/take-action/stop-the-belo-monte-monster-dam

Jeszcze jest nadzieja.

ID oferty: 78350d3263379794

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Jedna odpowiedź do “Ponad 40 000 Indian z plemienia Kayapo musi opuścić swoją ziemię.”

  1. Rafał Szymborski na 20 lutego 2013 @ 08:53

    Niedawno na Planete ogladałem film”Ludzie Osy” o plemieniu Kayapo wąłsnie!Była w tym filmie wlasnie mowa o planach budowy tej tamy,która raz na zawsze zmieni ich życie!Czuję wraz z nimi wielką bezsilność i ogrom ich tragedii!Tragedii niezwyklej jedynej w swoim rodzaju kultury,w ktorej olbrzymią rolę odgrywa Bep-Kororoti ich boski nauczyciel z Kosmosu,którego czczą podczas swoich świąt!W jakich warunkach przyjdzie im teraz żyć?Jaki ochłap otrzymają w ramach „rekompensaty”za wyrugowanie ich z ziemi ich przodków?Czy zdołaja przetrwac taki cios?Niestety konkwista nie zakonczyła się w 21 wieku!To co się stało jest dowodem na to,że Brazylia,która chce uchodzić za nowoczesne państwo opiera swój postęp o iście konkwistadorskie metody i rabunkową gospodarkę!

Zostaw odpowiedź