Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Pirackie radio blokowało samochody w Hollywood

  • Katalogowany: 30 grudnia 2012 13:47

Opis

Od kilku miesięcy mieszkańcy Hollywood posiadający samochody wyposażone w tzw. system bezkluczykowy mieli powody do narastającej frustracji. Pojazdy parkujące w pobliżu komendy Policji w Hollywood cierpiały bowiem na dziwne przypadłości – nie odpalały, a w skrajnych przypadkach właściciele nie byli w stanie ich otworzyć. Po odholowaniu na większą odległość samochody powracały do pełnej sprawności. Winą obarczano potężną antenę znajdującą się na dachu budynku Policji, służącą oczywiście wzmacnianiu sygnału dla policyjnego węzła łączności.

Rozwiązanie okazało się jednak dużo bardziej skomplikowane. Otóż na budynku obok znajdowała się równie mocna antena, należąca do nieoficjalnego (lub jak wyrażają się zachodnie media – „pirackiego”) radia. Stacja w celu nadawania karaibskiej muzyki posługiwała się częstotliwością zastrzeżoną przez producentów m.in. Forda, BMW, Toyoty i Lexusa do obsługi systemu bezkluczykowego. Fale radiowe zakłócały sygnał wysyłany przez nadajnik w kluczyku do systemu samochodowego, uniemożliwiając tym samym odpalenie pojazdu. Co gorsza, część nowych aut nie posiada w ogóle stacyjki. W takich przypadkach jedynym rozwiązaniem było odholowanie.

Właściciel radia oczywiście nie zdawał sobie sprawy, że powoduje takie problemy. Policja już zajęła cały sprzęt służący do transmisji (zła wiadomość dla fanów muzyki karaibskiej w Hollywood), a jego właściciel(ka) stanęła przed wizją kary ze strony FCC za naruszenie zastrzeżonej częstotliwości, w wysokości 10 000 dolarów.

Dla właścicieli samochodów z systemem bezkluczykowym mamy także radę: może zawsze warto mieć ze sobą klasyczny kluczyk?

Źródła: the verge, conowego.pl

ID oferty: 1450e037accaba2

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź