Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Osioł miał zostać prezydentem kraju!

  • Katalogowany: 20 listopada 2012 20:33
protesty Ekwador

Opis

Mieszkańcy Ekwadoru zamierzali przeforsować pomysł, który mógł doprowadzić do wielkiej rewolucji i stać się znakiem czasów. Niezadowoleni z rezultatów poprzednich rozstrzygnięć politycznych wyborów, chcieli, aby w najbliższych wyborach prezydenckich w wyścigu o najważniejszy urząd w państwie wystartował osioł.

Dla ludzi, którym zbrzydła polityka – no może nie polityka, a politycy – to rozwiązanie jawiło się jako idealne. Stwierdzili, że w zasadzie nie ma różnicy, czy będzie reprezentował ich przedstawiciel Homo sapiens, czy osioł. A skoro nie widać różnicy, to po co… wydatkować publiczne pieniądze na kolejnego „darmozjada”. Uznali, że równie dobrze w nowej roli sprawdzi się osioł.

W związku z pomysłem, w Ekwadorze powstała inicjatywa obywatelska. Jej celem było przeforsowanie kandydatury pana osła, a właściwie pana Burro (bo tak w oficjalnych dokumentach przedstawiane było zwierzę). Największymi orędownikami tego pomysłu byli mieszkańcy miasta Guayaquil. Zorganizowali oni paradę, której głównym bohaterem był Burro. Sympatyczny ssak przeszedł ulicami, jak na przyszłego kandydata przystało, w krawacie. Towarzyszyło mu ok. 40 osób – poinformowała agencja Associated Press.

http://youtu.be/P73lXhiWNvE

Po dotarciu całej delegacji do biura rejestracji kandydata zaczęły się jednak schody. Urzędnicy uznali, że prawo jest tu bezwzględne i inteligentny pan osioł nie będzie mógł skorzystać z taryfy ulgowej. Z powodu biurokracji osłowi nie zezwolono nawet na wejście do gmachu, gdzie miała się odbyć rejestracja kandydata.

Z całej akcji zadowolony jest właściciel osła, Daniel Molina, który stwierdził, że inicjatywa sprawiła, iż ludzie zwrócili uwagę na powagę wyborów, które odbędą się w lutym przyszłego roku.

Wygląda na to, że szalejący na świecie kryzys zrobił swoje, a ludzie żyjący pod różnymi szerokościami geograficznymi coraz bardziej będą chcieli zamanifestować swoje niezadowolenie. Czy start osła w wyborach miał być tego wyrazem? Tym razem się nie udało, ale szlak został już przetarty.

Źródło: niewiarygodne.pl

  

ID oferty: 75350abdab61664f

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź