Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Odkrycie łazika Curiosity na Marsie ujawnione! Sekret zdradził szef Jet Propulsion Laboratory – Znaleziono cząsteczki organiczne.

  • Katalogowany: 29 listopada 2012 11:28
Odkrycie łazika Curiosity na Marsie ujawnione! Sekret zdradził szef Jet Propulsion Laboratory - Znaleziono cząsteczki organiczne. - Zdjęcie 1Odkrycie łazika Curiosity na Marsie ujawnione! Sekret zdradził szef Jet Propulsion Laboratory - Znaleziono cząsteczki organiczne. - Zdjęcie 2

Opis

Tajemnicze odkrycie misji łazika Curiosity na Marsie ujawnione. Sekret zdradził szef Jet Propulsion Laboratory, które prowadzi misję łazika Curiosity. Na Czerwonej Planecie znaleziono proste cząsteczki organiczne – informuje denverpost.com.

To wstępne dane, muszą zostać dokładnie sprawdzone – zastrzega jednak Charles Elachi, szef JPL.

Elachi nie wyjawił o jakie cząsteczki chodzi, zapewnił jednak, że łazik nie znalazł na planecie żywych organizmów. Curiosity po prostu nie potrafi bezpośrednio wykryć jego śladów. Jego aparatura badawcza jest jednak w stanie poddać analizie chemicznej glebę i znaleźć w niej organiczne molekuły, takie jak metan, które zawierają węgiel, podstawowy budulec życia.

Nawet jeśli jednak Curiosity znalazł metan na Marsie, nie oznacza to jeszcze, że pochodzi on od żywych organizmów. Związek ten bowiem tworzy się także podczas reakcji chemicznych.

„Są to na razie wstępne wnioski, które potrzebują potwierdzenia” – uściślił specjalista, wskazując, że wszystkie dane zostaną przekazane do dyspozycji laboratorium 3 lutego.

Tym niemniej w przypadku potwierdzenia informacji dotyczącej znalezienia na Marsie organicznych molekuł, specjaliści zbliżą się do rozwiązania zagadki, czy na czerwonej planecie istniały pewne formy życia.

INFORMACJA Z DNIA 30.11 2012 roku:

NASA zdementowała wiadomość o znalezieniu organicznych substancji na Marsie! LINK

Źródła: denverpost.com ruvr.ru sfora.pl pasadenastarnews.com

  

  

ID oferty: 57350b7389bc16db

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź