Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Objawy autyzmu u małp, którym podano szczepionki

  • Katalogowany: 13 maja 2012 18:08
Objawy autyzmu u małp, którym podano szczepionki - Zdjęcie 1

Opis

Wyniki badań przeprowadzonych przez Laurę Hewitson z Uniwersytetu w Pittsburghu pokazały, że małpy dziecięce, podane szczepionkom, oficjalnie rekomendowanym przez CDC i Amerykańską Akademię Pediatrii (AAP) wykazywały objawy podobne do autyzmu.

Badania związane z bezpieczeństwem leków powinny być wcześniej przeprowadzone na małpach przed zastosowaniem u ludzi, zwłaszcza tak podstawowe, jakimi są szczepionki dla dzieci.

Zestawienia prezentowane na IMFAR, opisują biologiczne zmiany i zmienione zachowanie u zaszczepionych makaków, podobne do tych obserwowanych u dzieci z autyzmem. U zwierząt nieszczepionych nie zaobserwowano takich zachowań.
Szczepionki, które otrzymały małpy, zalecane były dla niemowląt w USA w 1990, w tym kilka przeciwko odrze, śwince i różyczce. Zaburzenia autystyczne wśród dzieci urodzonych w 1990 wzrosły dramatycznie z 1 na 5000 do 1 na 150 dzieci.

Badania te, wskazują na pilną potrzebę sprawdzenia wpływu szczepionek na zmiany obserwowane u dzieci autystycznych” – stwierdził Lyn Redwood, dyrektor SafeMinds.

Dr Bernadine Healy, były dyrektor NIH, w wywiadzie dla CBS stwierdziła, że publiczne służby zdrowia zbyt pochopnie podjęły decyzję o szczepieniach, bez wystarczających wyników badań.

Pełne wyniki badań naczelnych czekają na publikację w czasopiśmie naukowym – zauważa Teresa Wrangham, prezes SafeMinds. – Ale możemy powiedzieć, że to pokazuje, jak CDC nie powinno być odpowiedzialne za badanie kwestii bezpieczeństwa szczepionek. Nadzór nad bezpieczeństwem szczepionek powinien zostać przekazany niezależnej agencji. „

Tłumaczenie: Karline 

Źródło: vran.org

ID oferty: 8664faff8237fdc6

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź