Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Z nieba spadł radioaktywny śnieg! Władze milczą

  • Katalogowany: 22 stycznia 2013 16:19

Opis

Na całym świecie dochodzi do coraz bardziej niepokojących zdarzeń związanych z opadami śniegu. Jeśli uznać je za papierek lakmusowy sytuacji ekologicznej, z jaką mamy do czynienia na całym świecie, to już dziś należałoby stwierdzić – jest źle. Po tym, jak kilka tygodni temu do licznych anomalii związanych ze śniegiem doszło w Rosji, teraz przyszedł czas na Stany Zjednoczone. Okazało się, że śnieg, którego opady odnotowano ostatnio w stanie Arkansas, był radioaktywny.

Niezwykłego odkrycia dokonał mieszkaniec White County, miasteczka leżącego w stanie Arkansas. 15 stycznia 2013 roku, po opadach śniegu z deszczem i samego śniegu, mężczyzna sprawdził licznikiem Geigera leżący na ziemi opad. To, co odkrył, mocno go zaskoczyło i przeraziło. Urządzenie służące do badania poziomu promieniowania wykazało bowiem, że biały puch jest radioaktywny. Jego wskaźnik pokazał 100 cpm, podczas gdy dopuszczalny poziom promieniowania wynosi 35 cpm. Dopuszczalna norma została zatem przekroczona niemal trzykrotnie!

Na szczęście podwyższony poziom promieniowania nie utrzymywał się długo. Już następnego dnia poziom radioaktywności uległ obniżeniu. Co to oznacza? Zdaniem ekspertów, podwyższone promieniowanie mogła wywołać substancja o dość krótkiej żywotności gorących cząstek – niewielkich, mikronowych obiektów promieniotwórczych. Mógł to być np. jod. Warto nadmienić, że ten rodzaj pierwiastków może wpływać znacząco na obniżenie odporności człowieka. Może to zatem tłumaczyć wzrost zachorowań na grypę, jaki odnotowano w tej okolicy.

Incydent, do jakiego doszło w stanie Arkansas, może szokować tym bardziej, że okazało się, iż o radioaktywnym niebezpieczeństwie nie poinformowały żadne służby – może to oznaczać, że wskazanie takie nie są monitorowane albo prawda ukrywana jest przed opinią publiczną.

Serwis leaksfree.com poinformował, że wskazanego dnia rodzicom umożliwiono wypuszczenie dzieci na zewnątrz. Wiele maluchów bawiło się w śniegu. W jaki sposób mają się teraz zachować rodzice szkrabów, którym podczas zabawy np. zdarzyło się włożyć biały śnieg do buzi? Władze na razie nie poinformowały.

Według jednego z przypuszczeń, służby mogły wiedzieć o zagrożeniu, ale nie zdecydowały się na wysłanie ostrzeżenia, obawiając się wybuchu paniki wśród ludzi. Jeśli okazałoby się to prawdą, wnioski, które się nasuwają, muszą być jednoznaczne. Władze kierując się swoim partykularnym interesem, naraziły ludzi na zagrożenie.

Jako winnego skażenia śniegu wskazuje się w tej chwili najczęściej jod-131. Wiele osób przypomniało sobie też o awarii elektrowni atomowej w Fukushimie, wskazując, że to właśnie znad Japonii przyszło niebezpieczeństwo. Ta teoria jest jednak mało prawdopodobna.

Sytuacja, jaka miała miejsce w White County to nie pierwsza w ostatnim czasie anomalia związana z opadami śniegu. Kilka tygodni temu niecodzienne zjawisko odnotowane zostało w Rosji. Nad charakterem fenomenu, jaki kilkukrotnie nawiedził ich miasto, zastanawiali się ostatnio mieszkańcy Omska. W tym sezonie, zamiast śnieżnobiałego puchu, z nieba regularnie pada tam śnieg barwy czarnej lub szarej. Głośno o zimowych anomaliach w Omsku było też w 2007 r., kiedy na miasto spadł śnieg koloru… żółtego.

Źródło: niewiarygodne.pl

ID oferty: 43250feadbf0d18a

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Jedna odpowiedź do “Z nieba spadł radioaktywny śnieg! Władze milczą”

  1. Nie tylko tam był ten opad, w smaku bardzo słony jeśli komuś spadło na usta. A wiem, że były takie przypadki. Efekty uboczne takiego opadu to między innymi silne bóle w lewej części brzucha pod pępkiem jak i pod samym pępkiem wprost ku dołowi od pępka. Bóle też występowały po wypiciu różnych płynów w tym samej przegotowanej wody i żywności. A sprzedajna klika lekarska przypisywała IPP20 i tym podobne trucizny, i pewnie jeszcze się to przepisuje. Tu w Polsce i w wielu innych miastach, tak jak w Toruniu też był ten opad radioaktywny po wybuchu w Fukuschimie, ale skorumpowany rząd D.Tuska wszystko tuszował w raz z byłym Prezydentem, po przez media które milczały na ten temat, a w mediach jeszcze zachwalano wybudowanie elektrowni atomowej w Polsce, właśnie na podobiznę firmy Tepco.

Zostaw odpowiedź