Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Nasi geniusze rządowi kupują Rosyjski Gaz…. od Niemców.

  • Katalogowany: 3 grudnia 2012 21:04

Opis

Gaz-System i Gascade Gastransport GmbH podpisały umowę która z tzw rewersu na gazociągu jamalskim umożliwi import do Polski 5,5 mld m sześc. gazu rocznie. Będzie to już na przełomie 2013/14 r. Zarobią Rosjanie i Niemcy,zapłacą Polacy.

Moje nadszarpnięte nerwy i dobre wychowanie nie pozwalają w cywilizowanych słowach opisać wzburzenie jakie wprawia krew w stan wrzenia.

Dlatego zacytuję geniusza, który ten szwindel uznaje za sukces i jest gotów wystawić pierś po odznaczenie.

„To bardzo ważna inwestycja z punktu widzenia Polski. Wreszcie będziemy dysponować narzędziem, które w sytuacji awaryjnej pozwoli nam importować gaz z Zachodu. Niewielkim nakładem finansowym wzmocnimy bezpieczeństwo energetycznego kraju. Dołączymy tym samym do grona państw, które mają możliwość korzystania z dostaw gazu z różnych kierunków. Uruchomienie tzw. fizycznego rewersu na gazociągu jamalskim oznacza możliwość importu do Polski 5,5 mld m sześc. gazu rocznie. Będzie to możliwe już na przełomie 2013/2014 roku” – powiedział minister skarbu Mikołaj Budzanowski.

Czyli jeśli ja dobrze rozumiem gaz który możemy kupić od Rosjan pomagamy przepompować przez terytorium Polski tylko po to aby go po przekroczeniu granicy – kupić od Niemców.

Czy jest w tym kraju jakaś firma odpowiedziałna za dbanie o dobro Ojczyzny ? Jakiś jeden przytomny oficer ABW, prokurator, inspektor NIK ? NIKT ?

Nie pytam o opozycję bo z ta bandą nieudaczników psujących przyjemna atmosferę i zatruwających powietrze siarkowodorem w Sejmie od dawna nikt się nie liczy. Gdyby było inaczej nikt nie odważyłby się wyciąć numer taki jak ten.

Zastanawiam się czy nie można było znaleźć sposobu aby wprowadzić więcej pośredników i podrożyć gaz tak aby Polak trzęsącymi się ze strachu i złości rękoma nie potrafił odkręcić gazowego kurka w domu. Przecież wtedy dopiero zaczęto by gaz oszczędzać i bezpieczeństwo energetyczne nie byłoby zagrożone. Nawet na chwilę.

Jak można tak zmuszać rząd do tak ciężkiej pracy.

PS. Zanim ktoś zacznie udowadniać że z a pośrednictwem polskich gazociągów Ukraina zaczęła importować gaz od niemieckiego koncernu RWE (od listopada). Jest o 40-70 dol. tańszy od gazu z Rosji – powiedział ukraiński minister energetyki Jurij Bojko.

Jak to możliwe ? Co za geniusze negocjują zakupy gazu z Rosji w Polsce i na Ukrainie? Jak to możliwe że Niemcy kupują ten sam gaz od Rosjan o tyle taniej że sprzedają taniej niż my kupujemy od Rosjan i zapewne nie dopłacają do ceny, aby nam go odsprzedać.

Źródło: nathanel.nowyekran.pl

ID oferty: 13850bd05957a2a6

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź