Witaj, Gość! [ Logowanie

 

NASA: Apel do wszystkich, którzy wybierają się na Księżyc!

  • Katalogowany: 3 czerwca 2012 19:39
NASA: Apel do wszystkich, którzy wybierają się na Księżyc! - Zdjęcie 1NASA: Apel do wszystkich, którzy wybierają się na Księżyc! - Zdjęcie 2

Opis

NASA: ” Jeśli wylądujecie na Księżycu, nie ruszajcie naszych rzeczy!”
Amerykańska Agencka Kosmiczna wysyła ostrzeżenie do wszystkich, którzy wybierają się na Kaiężyc. Mają nie dotykać sprzętów, jakie pozostawili tam amerykańscy astronauci.
Ostrzeżenie zostało wystosowane podczas międzynarodowej konferencji w Waszyngtonie. Kilka potęg kosmicznych, na przykład Rosja i Japonia, opowiadało tam o swoich planach eksploracji Srebrnego Globu. Yuichi Yamaura z japońskiej agencji kosmicznej Jaxa, stwierdził nawet wprost, że w planach jego firmy to Księżyc jest najbliższym celem załogowej eksploracji.
Z kolei Vladimir Popovkinz Roskosmosu stwierdził, że Rosji „nie chodzi o powtórzenie sukcesu sprzed 40 lat, ale o ustanowienie na Księżycu stałych baz”. Rosyjskich, oczywiście.
Co ciekawe, nikt z NASA nie pojawił się na tym spotkaniu. Szef Agecji Charles Bolden był wówczas na Florydzie, aby osobiście obserwować start prywatnej kapsuły Dragon. Do Waszyngtonu wysłał jednak podręcznik, zawierający wskazówki, jak zachować w stanie nienaruszonym dawne miejsca lądowania pojazdów Apollo i wszystko to, co pozostało tam po Amerykanach.
Dokument ma 96 stron. Prosi się w nim księżycowych badaczy, aby nie niszczyli modułu Apolla 11 czy flagi USA, która pozostała tuż obok. NASA proponuje, aby nikt nie zbliżał się do nich na mniej niż 75 metrów. Do pojazdu księżycowego, który pozostał po misji Apollo 17 (oraz innych przedmiotów, które pozostały po tym lądowaniu), nie wolno podchodzić bliżej niż 225 metrów.
Jak na razie, to tylko grzeczne wskazówki. Dokument nie ma mocy prawnej. – To raczej informacja dla przyszłych misji księżycowych, jak pomóc w zachowaniu historycznych artefaktów na Księżycu – mówi osoba z Agencji.

Co jednak, jeśli ktoś dotknie lądownika?

Źródło: polskieradio.pl

 

  

ID oferty: 5404fcbbd4430a42

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

3 komentarze do “NASA: Apel do wszystkich, którzy wybierają się na Księżyc!”

  1. lądowanie na księżycu jest największym oszustwem wszech czasów. Cała ludzkość włącznie z naukowcami dała się nabrać i do dziś tylko nieliczni dostrzegli wielkie oszustwo.Lądowanie na planecie bez atmosfery jest niemożliwe (brak tarcia w celu wytracenia prędkości 36 tysięcy kilometrów na godzinę.) Obecnie nie posiadamy napędu wykorzystującego przestrzeń kosmiczną, czy też wiązkę światła W latach 60-70 tych 20 wieku posiadaliśmy jedynie napęd odrzutowy.

  2. pewnie wybuchnie wojna atomowa 🙂

Zostaw odpowiedź