Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Najbardziej pikantne danie na świecie – Wywołuje halucynacje! 10 tys. razy mocniejsze niż sos tabasco!

  • Katalogowany: 5 stycznia 2013 19:35
Najbardziej pikantne danie na świecie - Wywołuje halucynacje! 10 tys. razy mocniejsze niż sos tabasco! - Zdjęcie 1

Opis

Najbardziej pikantne danie na świecie o wiele mówiącej nazwie „Wdowiec” to curry z dwudziestoma papryczkami naga infinity. Mimo, że jest 10 tys. razy mocniejsze niż sos tabasco, znalazł się śmiałek, który postanowił je skonsumować.

Doktor Ian Rotwell, radiolog z Wielkiej Brytanii, przed poddaniem swojego układu pokarmowego tej ciężkiej próbie, musiał zapoznać się z wszelkimi możliwymi negatywnymi skutkami zjedzenia najostrzejszej potrawy świata. Kazano mu też podpisać specjalne oświadczenie.

Talerz „Wdowca” jadł ponad godzinę, łącznie z 10-minutową przerwą na spacer. Rothwell musiał odejść od stołu, bo danie wywołało u niego halucynacje – informuje mirror.co.uk.

Poza tym, oprócz kilku łez, zjedzenie „Wdowca” serwowanego przez restaurację Bhindi w Grantham, poszło mu dość gładko, mimo że kucharze przygotowują potrawę w maskach.

Wcześniej 300 osób próbowało zmierzyć się z „Wdowcem”, ale jak dotąd nikomu się to nie udało. Średnio wytrzymywali około siedmiu łyżek, po czym pocili się, dostawali drgawek, płakali nad potrawą i wymiotowali – przyznaje właściciel lokalu Muhammad Karim, który do jednego ze śmiałków musiał nawet wezwać karetkę.

Ostrość potrawy mierzona w specjalnej skali Scoville’a wynosi aż 6 milionów jednostek, podczas gdy np. gaz pieprzowy liczy ponad 5 milionów jednostek, a pieprz cayenne – tylko od 30 do 50 tysięcy.

Źródła: mirror.co.uk msn.com sfora.pl

ID oferty: 11450e872687d16f

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź