Monstrualna, wielokilometrowa ściana pojawiła się nagle nad obszarem Oceanu Indyjskiego

Witaj, Gościu! [ Rejestracja | Logowanierss

 

 

Monstrualna, wielokilometrowa ściana pojawiła się nagle nad obszarem Oceanu Indyjskiego.

  • Data publikacji: 13 stycznia 2013 17:27
  • Dodane przez: Greg
Monstrualna, wielokilometrowa ściana pojawiła się nagle nad obszarem Oceanu Indyjskiego.

To były sceny jak z apokalipsy. Monstrualna, wielokilometrowa ściana pojawiła się nagle nad obszarem Oceanu Indyjskiego. Wiele osób przecierało oczy ze zdziwienia. Można się spodziewać, że gdyby podobne sceny miały miejsce 21 grudnia 2012 r., w wielu miejscach wybuchłaby panika.

Te budzące grozę sceny miały miejsce w tym tygodniu u wybrzeży Australii. W czasie, kiedy mieszkańcy kontynentu przygotowywali się na nadejście tropikalnego sztormu, na horyzoncie zobaczyli wielką ścianę, która zwieńczona była bujnymi chmurami. Zjawisko sprawiło, że z dnia nagle zrobiła się noc.

Fenomen, z którym zetknięci zostali mieszkańcy Australii, ma oczywiście w pełni racjonalne wyjaśnienie. Gigantyczna ściana w całości składała się z piasku, który wzniósł się w powietrze pod wpływem huraganowego wiatru, a potem pod jego działaniem przemieszczał się nad oceanem. W końcu dotarł do nabrzeża i uderzył w miejscowość Onslow w północno-zachodniej Australii – poinformował dziennik „Daily Mail”.

W internecie natychmiast pojawiły się zdjęcia dokumentujące skalę zjawiska. Ich autorami są pasażerowie samolotów, które znajdowały się w pobliżu wybrzeża, gdy piaskowe tsunami zbliżało się nad terytorium Australii, a także marynarze ze statków. O tym, jak gigantyczna była ściana piasku, można się przekonać, przyglądając się jednostkom, które znajdowały się wówczas na wodzie, a które w obliczu zbliżającej się burzy piaskowej zaczynały wyglądać niczym zabawki.

Zdaniem jednego z marynarzy, tuż po tym, jak ściana zbliżyła się do statków, widoczność została ograniczona do zaledwie 100 metrów.

Od kilku tygodni Australia zmaga się z gigantycznymi upałami, które spowodowały, że w kraju dochodzi do wielkich pożarów buszu. Straty już są astronomiczne. Eksperci szacują, że wraz z pojawieniem się cyklonów, kataklizm zacznie się gwałtownie rozprzestrzeniać na kolejne obszary. Zdaniem specjalistów, ostatnia burza piaskowa nie ma jednak nic wspólnego z cyklonem. Zwracają uwagę, że wpływ na pojawienie się anomalii miała bezdeszczowa pogoda.

Źródło: niewiarygodne.pl

Podobne:Dodaj komentarz

  • Możesz wysłać prywatną wiadomość do Użytkownika.