Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Meteoryt spłonął nad Polską. Widziano go w całej Polsce

  • Katalogowany: 3 marca 2013 19:00

Opis

Wiele osób w całym kraju przez krótką chwilę widziało na niebie jasny, szybko poruszający się obiekt. Astronomowie twierdzą, że meteoroidy pojawiają się nad Polską co kilka tygodni, a bezchmurne niebo ułatwiło obserwacje właśnie tej nocy.

Płonącą kosmiczną skałę na tle nieba w nocy z piątku na sobotę widać było w całej Polsce.

http://youtu.be/m9J-y4PGAhA

Jerzy Rafalski, astronom z Torunia uspokaja, że jasny przelot jakiegoś obiektu blisko ziemi nie jest niczym nadzwyczajnym. Jego zdaniem, resztki skały nie spadły na powierzchnię, bo nie ma raportów na ten temat ze stacji monitorujących atmosferę najbliżej naszej planety.

Osoby, które widziały meteoroid mówią o wyjątkowo silnym choć krótkotrwałym świetle. Nie wiadomo jakich rozmiarów miała skała.

Z reguły, te które wpadają w atmosferę Ziemi lecą z prędkością ok. 20 km/s i podczas nagłego hamowania na wysokości od 20 do 40 km rozgrzewają się i płoną. Większość meteorów wypala się w tym momencie i nie spada na Ziemię.

UFO ocaliło Ziemię?
Tymczasem wciąż nie milkną echa upadku meteorytu w rosyjskim Czelabińsku w połowie lutego. Eksperci, poszukujący śladów wizyt UFO w tym kraju twierdzą, że to właśnie kosmici mieli uchronić potężne miasto przed zagładą i zestrzelić potężną skałę.

Jako dowód przedstawiają film, na którym widać tajemniczy obiekt uderzający w meteor.

– Początkowo sądziliśmy, że meteoryt spłonął sam, ale analiza nagrań nie pozostawia już złudzeń – przekonuje Aleksander Komaniew z grupy badaczy UFO w Jekaterynburgu.

Źródło: sfora.pl

ID oferty: 27451338fa1e391c

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź