Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Merkury, Wenus i Saturn w jednej linii, idealnie nad Piramidami – raz na 2737 lat

  • Katalogowany: 27 listopada 2012 23:19
Merkury, Wenus i Saturn w jednej linii, idealnie nad Piramidami - raz na 2737 lat - Zdjęcie 1Merkury, Wenus i Saturn w jednej linii, idealnie nad Piramidami - raz na 2737 lat - Zdjęcie 2

Opis

Astronomowie i turyści z całego świata debatują i oczekują na 3 grudnia 2012. Tego dnia, a właściwie w nocy przed wschodem słońca ma nastąpić coś, co zdarza się raz na 2737 lat. Planety Merkury, Wenus i Saturn mają wtedy objawić się w jednej linii, idealnie nad piramidami w Gizie.

Astronomowie potwierdzają, że 3 grudnia dojdzie do bliskiej koniunkcji Merkurego, Wenus i Saturna, a ich widok tuż przed wschodem słońca stworzy niezapomniane tło dla egipskich piramid.

Różne źródła podają, że po raz ostatni wyrównanie Merkurego, Wenus i Saturna miało miejsce w… 2005 roku, z kolei Merkurego, Wenus i Jowisza w marcu 2012.

Gdyby 3 grudnia spojrzeć na piramidy z miejsca, które ukazuje zdjęcie, to zrównanie planet… będziemy mieć za plecami, a nie nad piramidami… by faktycznie zobaczyć to niezapomniane zjawisko, patrzeć nań należy z północnego zachodu, a wtedy najmniejsza z piramid będzie z naszej prawej, a nie lewej strony jak pokazuje większość wizualizacji.

Zwrócić też należy uwagę na fakt, iż w rzeczywistości na niebie planety znajdą się dużo wyżej nad piramidami oraz pod dużo ostrzejszym kątem, aniżeli sądzić można po publikowanych dotąd symulacjach. Aby więc obejrzeć to zjawisko należy być w lekkim oddaleniu by móc dostrzec układ planet ponad wierzchołkami jednego z Siedmiu Cudów Świata.

Czy warto więc to oglądać? Oczywiście, że tak! Będzie to zjawisko na swój sposób wyjątkowe, a przepiękny widok warto nie tylko zobaczyć, ale również uwiecznić. Pamiętać trzeba tylko o tym by odpowiednio się ustawić, to znaczy patrzeć na południowy wschód z północnego zachodu, tak jak pokazuje strzałka na załączonym zdjęciu. Idealny punkt do obserwacji znajduje się w pobliżu punktu widokowego lub z najbliższych dzielnic mieszkaniowych, które znajdują się na północny zachód od Piramid od strony Al Fauom Desert Road.

http://youtu.be/7O6Wvuzq3Yk

ID oferty: 53750b53c10bf12a

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź