Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Megaupload wraca! Serwis MEGA wystartuje już 19 stycznia 2013 r

  • Katalogowany: 28 grudnia 2012 14:12

Opis

MEGA, nowy projekt Kima Dotcoma, ruszy 19 stycznia 2013 r. czyli dokładnie rok po zamknięciu Megaupload. Serwis do przechowywania plików ma być „większy, lepszy, szybszy, silniejszy i bezpieczniejszy” od swojego potężnego poprzednika.

Megaupload, serwis do przechowywania i odtwarzania plików, który dziennie odwiedzało 50 milionów użytkowników, został zamknięty 19 stycznia 2012 r. przez Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych. Twórców witryny aresztowano zarzucając im nagminne łamanie praw autorskich.

26 października twórca Megaupload Kim Dotcom poinformował za pośrednictwem Twittera, że nowy serwis MEGA wystartuje dokładnie rok po zamknięciu swojego poprzednika, czyli 19 stycznia 2013 r. Dzisiaj, 28 grudnia, Dotcom zapowiedział wyjątkową konferencję prasową „inną niż wszystkie”. „Spodziewajcie się konferencji prasowej innej niż wszystkie. Znacie mnie. Nie robię małych rzeczy” – napisał na Twitterze.

W nowym portalu będzie można przechowywać i dzielić się m.in. zdjęciami, muzyką i filmami, a pliki będą trafiały do tzw. chmury. Nie będzie konieczności instalowania specjalnego oprogramowania. Twórcy serwisu zdradzają, że każdy użytkownik będzie dysponował specjalnym kluczem do przechowywanych pików, do którego dostępu nie będą mieli założyciele witryny. Ma to im zapewnić nietykalność. Nowy serwis mają również chronić serwery rozproszone po całym świecie.

Kim Dotcom zapowiedział, że nowy serwis będzie dostępny w tak dużej liczbie języków, jak to tylko możliwe. Prosi jednocześnie o kontakt wszystkich tłumaczy-wolontariuszy.

Czy MEGA powtórzy sukces Megaupload i uniknie spektakularnego zamknięcia?

LINK

Źródło: wiadomosci24.pl

  

ID oferty: 25350dd9a710e062

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź