Dreamliner zauważono sygnalizację pewnej usterki, którą przewoźnik teraz sprawdza, Dreamliner, należący do PLL LOT

Witaj, Gościu! [ Rejestracja | Logowanierss

 

 

LOT ma gigantycznego pecha. Nie dość, że firma jest na krawędzi bankructwa, to jeszcze kupiła buble.

  • Data publikacji: 21 grudnia 2012 19:53
  • Dodane przez: Greg
LOT ma gigantycznego pecha. Nie dość, że firma jest na krawędzi bankructwa, to jeszcze kupiła buble.

Pech dopadł LOT. Drugi Dreamliner też się popsuł!

LOT ma gigantycznego pecha. Nie dość, że firma jest na krawędzi bankructwa, to jeszcze kupiła buble. Drugi Dreamliner też nie lata – został uziemiony przez usterkę techniczną.

Z powodu usterki drugi samolot Boeing 787 Dreamliner, należący do PLL LOT, nie odleciał w piątek po południu z Warszawy do Wiednia – poinformował PAP rzecznik spółki Marek Kłuciński. Zamiast niego poleci Boeing 737. Boeing 787 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT o numerach rejestracyjnych SP – LRB na warszawskim lotnisku wylądował w piątek po godz. 15. Maszyna przyleciała z fabryki Boeinga z Everett w USA.

Według wcześniejszych informacji maszyna miała lecieć jeszcze tego dnia z pasażerami do Wiednia o godz. 17.20. Jak powiedział PAP rzecznik PLL LOT, rejs do Wiednia ma być wykonany Boeingiem 737. Rzecznik wyjaśnił, że w drugim Dreamlinerze zauważono sygnalizację pewnej usterki, którą przewoźnik teraz sprawdza. Maszyna w piątek nie uda się w żaden rejs. LOT odebrał pierwszy z ośmiu zamówionych Dreamlinerów w połowie listopada. Drugi egzemplarz LOT, według wcześniejszych zapowiedzi, miał przylecieć na początku stycznia 2013 r.

Według obecnych planów, drugi Dreamliner LOT-u od lutego 2013 roku będzie obsługiwał loty dalekodystansowe realizowane przez polskiego przewoźnika” – podała spółka. Do marca 2013 roku flota polskiego przewoźnika będzie liczyła pięć samolotów tego typu. Jak powiedział PAP rzecznik PLL LOT, pierwszy Dreamliner nie odleciał w piątek do Londynu. Tego dnia miał też odbyć lot do Wiednia. Powodem odwoływania rejsów jest uszkodzenie mechaniczne samolotu. Uszkodzenie to zostało zauważone po przylocie Dreamlinera w środę z Pragi. Jesteśmy cały czas w kontakcie z Boeingiem – powiedział w piątek rano PAP rzecznik spółki. W ostatnich dniach pasażerowie nie polecieli także Dreamlinerem m.in. do Monachium.

PLL LOT zamówiły 8 najnowocze­śniej­szych samolotów Boeinga. Od lutego mają obsługiwał loty na długich dystansach.

Źródła: PAP dziennik.pl

Podobne:Dodaj komentarz

  • Możesz wysłać prywatną wiadomość do Użytkownika.