Witaj, Gość! [ Logowanie

LOT ma gigantycznego pecha. Nie dość, że firma jest na krawędzi bankructwa, to jeszcze kupiła buble.

  • Katalogowany: 21 grudnia 2012 19:53

Opis

Pech dopadł LOT. Drugi Dreamliner też się popsuł!

LOT ma gigantycznego pecha. Nie dość, że firma jest na krawędzi bankructwa, to jeszcze kupiła buble. Drugi Dreamliner też nie lata – został uziemiony przez usterkę techniczną.

Z powodu usterki drugi samolot Boeing 787 Dreamliner, należący do PLL LOT, nie odleciał w piątek po południu z Warszawy do Wiednia – poinformował PAP rzecznik spółki Marek Kłuciński. Zamiast niego poleci Boeing 737. Boeing 787 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT o numerach rejestracyjnych SP – LRB na warszawskim lotnisku wylądował w piątek po godz. 15. Maszyna przyleciała z fabryki Boeinga z Everett w USA.

Według wcześniejszych informacji maszyna miała lecieć jeszcze tego dnia z pasażerami do Wiednia o godz. 17.20. Jak powiedział PAP rzecznik PLL LOT, rejs do Wiednia ma być wykonany Boeingiem 737. Rzecznik wyjaśnił, że w drugim Dreamlinerze zauważono sygnalizację pewnej usterki, którą przewoźnik teraz sprawdza. Maszyna w piątek nie uda się w żaden rejs. LOT odebrał pierwszy z ośmiu zamówionych Dreamlinerów w połowie listopada. Drugi egzemplarz LOT, według wcześniejszych zapowiedzi, miał przylecieć na początku stycznia 2013 r.

Według obecnych planów, drugi Dreamliner LOT-u od lutego 2013 roku będzie obsługiwał loty dalekodystansowe realizowane przez polskiego przewoźnika” – podała spółka. Do marca 2013 roku flota polskiego przewoźnika będzie liczyła pięć samolotów tego typu. Jak powiedział PAP rzecznik PLL LOT, pierwszy Dreamliner nie odleciał w piątek do Londynu. Tego dnia miał też odbyć lot do Wiednia. Powodem odwoływania rejsów jest uszkodzenie mechaniczne samolotu. Uszkodzenie to zostało zauważone po przylocie Dreamlinera w środę z Pragi. Jesteśmy cały czas w kontakcie z Boeingiem – powiedział w piątek rano PAP rzecznik spółki. W ostatnich dniach pasażerowie nie polecieli także Dreamlinerem m.in. do Monachium.

PLL LOT zamówiły 8 najnowocze­śniej­szych samolotów Boeinga. Od lutego mają obsługiwał loty na długich dystansach.

Źródła: PAP dziennik.pl

ID oferty: 82050d4b003c6b71

Zgłoś problem

Zostaw odpowiedź