Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Koniec świata nakręca koniunkturę w tureckiej wiosce Sirince koło Efezu

  • Katalogowany: 12 grudnia 2012 18:12
Koniec świata nakręca koniunkturę w tureckiej wiosce Sirince koło Efezu - Zdjęcie 1Koniec świata nakręca koniunkturę w tureckiej wiosce Sirince koło Efezu - Zdjęcie 2

Opis

Senna zwykle turecka wioska Sirince, w pobliżu starożytnego Efezu, przeżywa prawdziwe oblężenie. Jest to związane z przekonaniem, że licząca 600 mieszkańców osada będzie oszczędzona, gdy nadejdzie apokalipsa, co ma według kalendarza Majów nastąpić 21 grudnia.

Obecny boom turystyczny jest efektem wierzeń, że Sirince, niedaleko miejsca, gdzie według jednej z tradycji nastąpiło Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, przenika wyjątkowo dobra energia. W hotelach, które dysponują bazą ok. 400 łóżek, jest już komplet.

Hotelarze twierdzą, że taka sytuacja zdarza się po raz pierwszy w sezonie zimowym. „Niektórzy ludzie myślą, że energia w Sirince jest bardzo silna. Wierzą, że zostaną przeniesieni w inną rzeczywistość kosmiczną” – tłumaczył dziennikarzom Ilkan Gulgun.

Lokalni przedsiębiorcy nie boją się końca świata i wietrzą jeszcze jeden związany z nim interes, ponieważ Sirince znane jest również ze swego wina. Erkan Onoglu już od kilku dni sprzedaje w swoim sklepie „wino apokalipsy”. Tłumaczy, że jego klientami są nie tylko przesądni ludzie wierzący w nadchodzący koniec świata, ale też zwykli turyści szukający niecodziennych wrażeń.

Źródło: forsal.pl

ID oferty: 3150c8bacf3c03f

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź