Witaj, Gość! [ Logowanie

 

UPRAWY GMO ZABIJAJĄ NATURALNE ROŚLINY !!!

  • Katalogowany: 22 listopada 2012 11:01

Opis

Kolejna akcja protestatcyjna przeciwko ustawie o GMO odbędzie się 25 listopada 2012r. pod Pałacem Prezydenckim
Ustawa o nasiennictwie, która reguluje kwestie związane z genetycznie modyfikowanymi uprawami, została po cichu przegłosowana 8 listopada 2012r.
Media starały się przemilczeć ten temat, ale coraz więcej ludzi dowiaduje się jakie niebezpieczeństwa niesie ze sobą GMO i dlatego walczą o weto Prezydenta.
Na stronie alertbox, przygotowana została akcja protestacyjna, którą do dnia dzisiejszego podpisało już ponad 45 tysięcy osób. Potrzeba jak najwięcej głosów, by Prezydent podpisał veto. Podpisy pod petycją można składać TUTAJ

Organizatorzy akcji protestacyjnej zapraszają do udziału wszystkich, którzy nie chcą, by korporacje doprowadziły do zniszczenia naturalnych nasion, bo to jest głównym zagrożeniem jakie niesie ze sobą GMO (pomijając szkodliwość dla zdrowia).

Z NASION ZARAŻONYCH PRZEZ UPRAWY GMO

NIE DA SIĘ WYHODOWAĆ ŻADNEJ ROŚLINY!!!

Jest to ogromnym zagrożeniem dla wszystkich naturalnych polskich upraw, gdyż owady bardzo szybko przeniosą pyłki roślin zmodyfikowanych na inne rośliny.
Jeśli do tego dojdzie, będzie to proces NIEODWRACALNY.
Oznacza to, że wkrótce rolnicy będą zmuszeni kupować nowe nasiona od firm korporacyjnych posiadających patenty na nasiona GMO.

Rządy wielu państw  (Austria, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Luksemburg, Węgry, Bułgaria i Szwajcarja) zakazały uprawiania roślin genetycznie modyfikowanych. Unia Europejska nie narzuca na żadne państwo obowiązku upraw GMO.

Akcja protestacyjna odbędzie się pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie, ul. Krakowskie Przedmieście.

KIEDY: 25 listopada w godzinach 13-16

Organizator i kontakt:
Lena Huppert – 502 085 840 i 22/4005652
Alicja Vogel – 503 458 233
Jola Scherling – 698 77 66 55
Ania Bosak – 515 17 2001
Piotrek Kot – 788 788 880
Rafal mazur – 501 542 826
Ola Magdzierz-Eichholzer 512 005 200
Dorota Staszewska 22/357 59 92
Marta Wojnar 792 703 894

RAZEM JESTEŚMY MOCNI – NIE POZWÓLMY, BY SCENARIUSZ FILMÓW KATASTROFICZNYCH WSZEDŁ W ŻYCIE!!! CHODŹCIE Z NAMI, A WSZYSTKIM INNYM ŻYCZYMY smaczneGMO!!!

W DNIU 25 LISTOPADA W GODZINACH 13-16 POD PAŁACEM PREZYDENCKIM PRZY KRAKOWSKIM PRZEDMIEŚCIU W WARSZAWIE ZBIERAMY SIĘ, BY WYWALCZYĆ ‚WETO DLA GMO. PIKIETA SKIEROWANA JEST PRZECIWKO NOWEJ USTAWIE O NASIENNICTWIE UTWORZONEJ NA PODSTAWIE PROJEKTU PANA PREZYDENTA BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO. PROTESTUJĄCY, OBURZENI JEJ NOWYM BRZMIENIEM – USUNIĘTO Z NIEJ WSZELKIE ZAPISY DOTYCZĄCE ZAKAZU STOSOWANIA I REJESTRACJI GMO W POLSCE, TJ. WSZELKIE INTENCJE PANA PREZYDENTA – BĘDĄ SIĘ DOMAGAĆ ZDECYDOWANEGO WETA BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO.

Koalicja rządząca (PO+PSL) przegłosowała 8 listopada br. w sejmie ustawę dopuszczającą obrót nasionami GMO w Polsce, mimo że cała nauka niezależna, cała opozycja (PIS, SLD, RP, SP) oraz znacząca większość społeczeństwa (70%) uważa żywność GMO za szkodliwą dla zdrowia i gospodarki kraju. Mało tego, ustawa nie narzuca obowiązku znakowania żywności i nasion GMO. Nie będziemy więc wiedzieć, czy kupowana przez nas żywność/ nasiona są genetycznie zmodyfikowane czy nie. Rządy wielu krajów UE (Francja, Niemcy, Austria, Szwajcaria, Włochy, Luksemburg, a nawet Węgry, Bułgaria i Grecja) skutecznie zakazały u siebie upraw GMO. W Austrii pod patronatem rządu powstał projekt ‚Soja Dunajska’, tj. projekt uprawy soi rodzimej (nie GMO) na obszarze obejmującym całą środkowo-wschodnią Europę (‚zaocznie’ także południowy pas Polski) w celu uzyskania suwerenności żywieniowej. Absolutnie pewne jest, że uwolnienie do środowiska roślin genetycznie zmodyfikowanych to proces nieodwracalny, a jego skutkiem będzie skażenie genetyczne upraw konwencjonalnych i ekologicznych. Mogą być one bowiem zapylane materiałem skażonym genetycznie z sąsiednich pól uprawnych wskutek działania wiatru i owadów. Takie sytuacje występowały masowo w Stanach Zjednoczonych i w innych krajach. W efekcie końcowym rolnicy ekologiczni i tradycyjni będą zmuszeni uprawiać GMO. GMO oznacza także wysoce toksyczne środki ochrony roślin (Roundup) i patenty na wszystko, z procedurami kontrolnymi włącznie oraz całkowite uzależnienie produkcji żywności od cieszących się bardzo złą sławą koncernów, zdanie się na ich łaskę i niełaskę. Co oburzające, ustawa o strategicznym znaczeniu dla polskiej gospodarki i zdrowia Polaków przeszła przez sejm po cichu, bez informacji w mediach, i w zadziwiającym tempie. Tymczasem Polska jako jedyna w UE dysponuje z wyroku Trybunału możliwością ustawowego zakazu GMO!
UWAGA: już 80% nasion upraw rolniczych w Polsce i znaczna część paszarni jest w rękach Cargillu, firmy-córki Monsanto. Praktycznie 100% pasz w Polsce zawiera 30% genetycznie zmodyfikowanej soi z Ameryki, a więc praktycznie wszystkie przetwory mięsne i mleczne, z wyjątkiem tych stricte ekologicznych i na własny użytek, są skażone genetycznie i chemicznie. Monsanto kontroluje już 80% światowego rynku w zakresie GMO!
NA GRANICY JUŻ CZEKAJĄ CIĘŻARÓWKI Z NASIONAMI GMO I W CHWILI WEJŚCIA USTAWY W ŻYCIE KORPORACJE WWIOZĄ NAM SWÓJ CAŁY EUROPEJSKI ZAPAS I JESZCZE WIĘCEJ, I NAWET NIE BĘDĄ MUSIELI INFORMOWAĆ, ŻE TO GMO, BO USTAWA ZNOSI TAKI NAKAZ!!!!! CO TO ZNACZY, KAŻDY ROZUMIE SAM…

więcej na ten temat>>

16 listopada 2012r. odbyła się pierwsza akcja protestacyjna przeciwko GMO. Zdecydowanie za mało ludzi wzięło w niej udział, biorąc pod uwagę jak ważna jest to ustawa dla całego społeczeństwa. Warto obejrzeć w całości relację zamiszczoną poniżej.

Weto dla ludobójstwa GMO from Monitorpolski on Vimeo.
 

 

ID oferty: 45650adf7de431bd

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

7 komentarzy do UPRAWY GMO ZABIJAJĄ NATURALNE ROŚLINY !!!

  1. Jak znaleźć sposób na walkę z „systemem” w pojedynkę nie damy rady…ale razem..

  2. Zgadzam się zniszczą Świat przez to !!

  3. jesteśmy pionkami w tej całej polityce,ludzie nie umieją trzymać się razem,każdy pyskuje po kątach

  4. ja tez nigdy nie pójdę na wybory i tak wybierają kogo chcą…

  5. Nigdy już nie pójdę na wybory, bo wszystko: zdrowie, emerytura, praca, edukacja, zależą ode mnie. Nie ma coś liczyć na tych, którzy stoją przy „sejmowym krycie”. Już teraz w żywności jest masa sterydów, emulgatorów itp., brakuje tylko GMO do wykończenia Polaków + praca do 67 r. ż.

  6. zdrajcy po-psl

Zostaw odpowiedź