Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Katastrofa w Roswell

  • Katalogowany: 7 stycznia 2012 20:19

Opis

 

Jak się wszystko zaczęło ?? 

8 lipca 1947 roku o godzinie 5.26 czasu wschodniego (USA), agencja Associated Press ogłosiła, że w Roswell podobno wydobyto i zabrano z pola mieszkającego nieopodal farmera „latający dysk”, i że przetransportowano go samolotem do siedziby „wyższego dowództwa”. Ta dziwaczna notatka prasowa stała się przyczyną narodowego szaleństwa, podtrzymywanego przez prasę.

Co było potem ??

Jak się później okazało, odnaleziony „dysk” został ostatecznie przewieziony do bazy Wright Field w stanie Ohio, gdzie stacjonowało Air Materiel Command oraz labolatoria badawcze Powietrznych Sił Zbrojnych. W ciągu około godziny od ukazania się notatki prasowej, Gen. Ramey zaczął rozpowszechniać alternatywną wersję całej historii, tłumacząc, że był to balon meteorologiczny. Prasa przełknęła tę nagłą zmianę wyjaśnień.

Kolejna zmiana wersji 

Przez następnych 47 lat było to oficjalna wersja wydarzeń, aż do chwili, kiedy wyborcy zgłosili się do Kongresmena Stevena Schiffa ze stanu Nowy Meksyk, aby zbadał sprawę. Schiff odniósł wrażenie, że w swym dochodzeniu odsyłany jest przez Powietrzne Siły Zbrojne od Annasza do Kajfasza, dlatego też w roku 1994 poprosił Generalne Biuro Śledcze Kongresu, by prowadziło dalsze dochodzenie, co zmusiło Powietrzne Siły Zbrojne do zmiany dawnej historii o balonie meteorologicznym. Teraz już nie chodziło o jakiś balon. Teraz w grę wchodził utrzymywany w sekrecie balon typu Mogul, składający się z wielu balonów meteo oraz latawców i wystrzelony z niedalekiej bazy Alamogordo w Nowym Meksyku. Trzy lata później, akurat w 50 rocznicę wydarzeń w Roswell, jeden z agentów kontrwywiadu USAF, który zaangażowany był w prace nad wcześniejszym raportem, sporządził dodatkowy raport „zamykający sprawę”, a dotyczący historii o ciałach rozbitków wyciągniętych z wraku.

Co się naprawdę wydarzyło ??

Na zdjęciu z roku 1947 ledwie widoczny jest kawałek papieru, który Gen. Ramey trzyma w lewej ręce. Zapewne nieświadomie Gen. Ramey trzymał tę kartkę drukiem do góry, w stronę obiektywu, co pozwoliło na sfotografowanie tekstu. Po powiększeniu i przeanalizowaniu okazuje się, że notatka Rameya mówi coś zupełnie innego o wydarzeniach z Roswell, niż generał czy współczesny kontrwywiad sił lotniczych chcieliby nam wmówić.

Streszczenie wiadomości od Rameya

Wiadomość okazała się telegramem od gen. Rameya do Pentagonu i do Generała Hoyta Vandenberga, który wówczas pełnił funkcję Szefa Personelu w Powietrznych Siłach Zbrojnych. Ramey przedstawia Vandenbergowi uaktualnioną wersję bardzo niepewnej sytuacji w Roswell. Ramey rozpoczyna swą notkę od potwierdzenia, „Że kolejnym nowym znaleziskiem jest dysk”. Dodaje następnie, że „ofiary wypadku”-oraz być może coś jeszcze (niewykluczone, że „wrak”)- zostały odnalezione w trakcie „operacji na ranczu”. W końcowych akapitach Ramey kończy swą wiadomość stwierdzeniem, że opowieść o balonie meteorologicznym będzie łatwiejsza do zaakceptowania, jeśli zorganizowany zostanie pokaz dołączanych do balonów latawców naprowadzającyh radary. Mówiąc o „ofiarach wypadku”, używając słowa „dysk” w odniesieniu do rozbitego obiektu oraz wspominając o przewiezieniu czegoś „w dysku”, Ramey najwyraźniej mówi o czymś innym, niż o rozbitym balonie meteorologicznym. Najprostszą interpretacją jest dosłowne rozumienie słów. Niewątpliwie doszło do katastrofy tzw. „latającego dysku” i odnalezienia wewnątrz statku martwej załogi, co potwierdzają zeznania świadków wojskowych i cywilnych.

Teorie

Jedną z teorii dotyczących przypadku z Roswell jest ta, wedle której doszło tam do wypadku supertajnego, eksperymentalnego pojazdu rządowego, pilotowanego przez ludzi. Jednakże nikt jeszcze nie przedstawił dowodu, że taki eksperymentalny statek o kształcie dysku kiedykolwiek istniał lub, że był w owym czasie testowany na terytorium Nowego Meksyku. Ponadto, nie wydaje się prawdopodobne, że rząd mógłby być całkowicie nieświadomy katastrofy własnego pojazdu i dowiadywał się o tym od farmera, który zgłosił taki przypadek.

Tę samą logikę zastosować można w przypadku katastrofy czegoś bardziej konwencjonalnego, na przykład bombowca z bronią nuklearną (co jest inną sugerowaną teorią). Zarówno Siły Powietrzne, jak i Generalne Biuro Śledcze (prowadzące dochodzenie w imieniu Kongresmana Schiffa) w roku 1995 przyznały jednak, że z raportów dotyczących wypadków lotniczych wynika, iż żaden wypadek lotniczy w okolicach Roswell nie miał miejsca w analizowanym okresie. Mówiąc krótko, brak dowodów na to, że przydarzył się jakikolwiek wypadek samolotu konwencjonalnego lub eksperymentalnego.

Zeznania świadków

Major Jesse Marcel: W owym czasie szef wywiadu w Roswell i pierwsza osoba, która przeprowadziła wstępną analizę odkrycia, dokonanego przez farmera Macka Brazela; 30 lat później Marcel potwierdził w licznych wywiadach, że szczątki pojazdu z katastrofy posiadały niezykle anomalne właściwości i „nie pochodziły z tej Ziemi”. Marcel opowiadał także o związanej z balonami meteo kampanii dezinformacyjnej Rameya w Fort Worth.

Generał Brygady Arthur Exon: Chociaż nie uczestniczył bezpośrednio w wydarzeniach, w owym czasie Wxon stacjonował w Wright Field, oblatywał teren katastrofy wkrótce po niej, a potem był głównodowodzącym Bazy Sił Powietrznych Wright-Patterson. Podczas pierwszego przesłuchania Exon stwierdził wprost: „W Roswell wydobyto szczątki pojazu kosmicznego”. Potwierdził on między innymi istenienie dwóch miejsc katastrof. Exon powiedział także, że słyszał o tym, jakoby odnaleziono również ciała oraz potwierdził, że odnalezione szczątki miały bardzo anomalne właściwości, jak wykazały testy wykonane w labolatoriach Wright-Patterson. Dodał też, że wiedział o innych miejscach, w których zdarzyły się podobne katastrofy podczas jego służby jako szefa Wright-Patterson.

Generał Brygady Steven Lovekin (służył w Białym Domu za kadencji prezydentów Eisenhowera i Keenedyego). Chociaż, podobnie jak Exon, nie był bezpośrednim świadkiem wydarzeń w Roswell, Lovekin jest jeszcze jednym wysokim rangą oficerem, który twierdzi, że opowiadano mu o rozbitych na terenie Nowego Meksyku latających talerzachi że podczas odprawy w Pentagonie w roku 1959 pokazano mu dziwną, metaliczną belkę z symbolami, pochodzącą z wypadku z roku 1947 (prawdopodobnie z Roswell); stwierdził też, że mówiono mu o odnalezieniu 3 lub 5 obcych istot, z których jedna jeszcze żyła. Ponadto mówił też o tym, że pokazano mu bardzo przekonywujące dowody fotograficzne i radarowe, potwierdzające istenienie UFO. Zeznał też o groźbach kierowanych do personelu wojskowego, będącego w posiadaniu informacji, jeżeli kiedykolwiek ujawnią te informacje opinii publicznej. Powiedział wreszcie o zaniepokojeniu Eisenhowera, wynikającym z możliwości utraty kontroli nad sytuacją i przejęciu władzy przez pryatne korporacje, posiadające dostęp do materiałów.

Sensacyjne doniesienia

Oto kilka zaskakujących doniesień dotyczących katastrofy UFO w Roswell w roku 1947. Niestety nie można ich w żaden sposób zweryfikować i sprawdzić ich prawdziwości. Badacze z Amerykańskich Sił Powietrznych odkryli podobno na miejscu katastrofy pochodzącą ze statku „czarną skrzynkę”. Co więcej , badacze rządowi po 15 latach przetłumaczyli przy użyciu wysoce zaawansowanej technologii zapis z tajemniczego dysku. Odczytane wiadomości to m.in: „latający talerz nie rozbił się- został zastrzelony”, „UFO pochodziło nie tylko z kosmosu, lecz także z przyszłości- o czym świadczy wzmianka o Neilu Armstrongu, pierwszym człowieku na Księżycu.”, „Uszkodzony statek o mały włos nie spadł na miasteczko Roswell, usiłując dotrzeć do tajnej bazy obcych w pobliżu katastrofy”, „Jeden obcy astronauta zdołał się katapultować tuż przed udeżeniem”, „Obcy przybyli z ważnym ostrzeżeniem dla ludzkości”.

Źródło: www.nautilus.org.pl

Brak tagów

  

ID oferty: 9164f538910abc10

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź