Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Kaczyński o podatku katastralnym

  • Katalogowany: 30 czerwca 2012 13:42

Opis

Dokręcania śrubki ciąg dalszy czy może to dopiero początek?
„Liberalny” rząd Tuska ma kolejny pomysł na ograbienie narodu. W projekcie dokumentu Ministerstwa Rozwoju Regionalnego znalazł się zapis dotyczący wprowadzenia podatku od wartości nieruchomości czyli tzw. podatku katastralnego.

Chodzi o projekt dokumentu: „Założenia krajowej polityki miejskiej do roku 2020”, w którym mowa jest o zreformowaniu systemu podatku od nieruchomości „np. poprzez wprowadzenie podatku od wartości nieruchomości ad walorem lub podatku zależnego pośrednio od wartości nieruchomości”.

„Ta propozycja mówi o tym, że rząd będzie próbował wprowadzić podatek od wartości nieruchomości, który powszechnie jest nazywany podatkiem katastralnym” – powiedział poseł Jerzy Szmit(PiS).

Przyjęcie 1 proc. stawki podatku katastralnego spowoduje, w przypadku mieszkania o wartości 300 tys. zł, za które obecnie podatek wynosi rocznie od 100 do 200 zł, wzrost podatku wyniesie do 3 tys. zł. – W przypadku domu jednorodzinnego stawka podatku od nieruchomości wynosi 500-600 zł. Po wprowadzeniu podatku mogłoby to sięgnąć 7 tys. zł.

Według Szmita, podatek katastralny uderzy w szczególności w osoby o niskich dochodach, które „przez pokolenia budowały swoje domy, składały się na mieszkania, wykupywały mieszkania komunalne” i w ludzi młodych.
(Wykorzystany materiał filmowy stanowi fragment całości i ma charakter jedynie informacyjno-edukacyjny)

Tekst z: wybierzpolske

ID oferty: 2654feee625e684d

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź