Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Czy dojdzie do rozpadu USA???

  • Katalogowany: 13 listopada 2012 21:56

Opis

USA –  Część stanów złożyła petycje o secesję… utworzenie Własnego, Nowego Rządu!

Według informacji z dnia dzisiejszego które pojawiały się w internecie między innymi w serwisie wp.pl ponad 30 z 50 stanów, które tworzą USA, zbiera podpisy pod petycjami o secesji. Jak pisze serwis Russia Today, to wyraz niezadowolenia Amerykanów z wyniku ostatnich wyborów prezydenckich.

Rosyjski serwis informuje, że stanem, który wyszedł z inicjatywą petycji do Białego Domu w sprawie secesji, była Luizjana. Najwięcej podpisów (ponad 75 tys.), jak do tej pory, złożyli jednak mieszkańcy Teksasu.
Według oficjalnych procedur, by petycja od obywateli pojawiła się na stronie internetowej Białego Domu trzeba zebrać 150 podpisów. Z kolei, by otrzymać odpowiedź od władz potrzebnych jest kolejnych 25 tysięcy, zebranych w ciągu miesiąca. Ten próg przekroczyły na razie tylko Teksas i Luizjana, ale ponad 20 tysięcy podpisów mają także Georgia, Floryda, Tennessee i Alabama.

„Zwracamy się do administracji Obamy o pokojowe zezwolenie stanowi Utah na oddzielenie się od Stanów Zjednoczonych Ameryki i utworzenie własnego, nowego rządu” – zaczyna się petycja Utah, podobnie jak większość pozostałych. „My, mieszkańcy wspaniałego stanu Utah uważamy, że rząd federalny nie prowadził naszych obywateli sprawiedliwie i z honorem” – piszą daje twórcy zgłoszenia.

Z kolei mieszkańcy Teksasu zaznaczają we wstępie: „USA nadal borykają się z trudnościami ekonomicznymi spowodowanymi zaniedbywaniem krajowych reform przez rząd federalny i zagranicznymi wydatkami”. W dużej części petycje odwołują się do Deklaracji Niepodległości 1776 r.

Jak zauważa Russia Today, zbieranie podpisów zaczęło się wkrótce po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich w USA, które wygrał Barack Obama. Serwis Yahoo News zaznacza jednak, że lawina podobnych petycji ruszyła również po głosowaniach w 2004 i 2008 roku.

Co ciekawe, wśród zgłoszeń do Białego Domu pojawiło się jedno wzywające do pozbawienia amerykańskiego obywatelstwa wszystkich, którzy podpisali petycje o secesji i ich „pokojową deportację”. Tę petycję podpisało na razie nieco ponad 2 tys. Amerykanów. Biały Dom ustosunkowuje się jedynie do tych,  które osiągną wymagany pułap 25 tys.  podpisów. Liczbę tę przekroczyła właśnie petycja Teksasu. Mieszkańcy stanu Teksas czekają więc na to, czy dane będzie im stworzyć własne państwo. Prezydent Obama nie zabrał na razie głosu i być może wcale do tego nie dojdzie. Biały Dom zastrzega sobie bowiem prawo zachowania milczenia w pewnych kwestiach. Secesja Teksasu i innych stanów zapewne będzie jedną z nich. Niezadowolenie części mieszkańców USA z wyniku wyborów prezydenckich sięga zenitu. „My, mieszkańcy wspaniałego stanu Utah uważamy, że rząd federalny nie prowadził naszych obywateli sprawiedliwie i z honorem” – piszą daje twórcy zgłoszenia…

ID oferty: 36450a2abb0b59cb

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

2 komentarze do “Czy dojdzie do rozpadu USA???”

  1. dwie potęgi niech zeżrą się na wzajem i nie wplątują w to biedne kraje nic nie znaczące dla nich .Patriota

  2. Ameryka jest tyle samo warta co dawny ZSRR

Zostaw odpowiedź