Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Jeśli armia syryjska użyje broni chemicznej, może rozpocząć się prawdziwa wojna.

  • Katalogowany: 8 grudnia 2012 19:37

Opis

Konflikt w Zatoce Perskiej zaostrza się. Syria uzbroiła się w broń chemiczną.
Jak podaje portal debkafile, kilka dni temu morska grupa uderzeniowa SS Eisenhower, płynąca z Zatoki Perskiej, przekroczyła Kanał Sueski i skierowała się ku wybrzeżu Syrii. Grupa uzbrojona jest w 8 szwadronów myśliwców i ok. 10 tysięcy marynarzy i żołnierzy.
Amerykanie posiadają obecnie w tym regionie już 70 samolotów i 17statków wojennych, w tym 10 niszczycieli. Tak liczna obecność amerykańskiej marynarki wojennej wskazuje na to, że Barack Obama rozważa bezpośrednią interwencję zbrojna w Syrii.

Media poinformowały, że syryjska armia może użyć broni chemicznej. Informacja ta wywołała ostrą reakcję Stanów Zjednoczonych. – Cały świat patrzy teraz na Syrię – oświadczył sekretarz obrony USA Leon Panetta. – Jeśli reżim Baszira al-Assada popełni straszliwy błąd i użyje broni chemicznej przeciwko własnym obywatelom, może spodziewać się konsekwencji – dodał.

Zdaniem Panetty, użycie broni przez reżim Assada jest coraz bardziej prawdopodobne z uwagi na to, że oddziały rebeliantów coraz silniej atakują stolicę kraju, Damaszek, bronioną zaciekle przez siły rządowe.
– Jeśli reżim w Damaszku przekroczy „czerwoną linię” i użyje broni chemicznej przeciwko swojemu narodowi, to zmieni to diametrialnie ocenę sytuacji w Stanach Zjednoczonych – ostrzegł amerykański ambasador w Syrii Robert Ford. – To zmieni całkowicie nasze podeście do problemu syryjskiego – dodał.

ID oferty: 44950c388f521931

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź