Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Identyfikacja człowieka na podstawie kształtu kolana – Koniec z odciskami palców

  • Katalogowany: 2 lutego 2013 22:12

Opis

Najnowszym osiągnięciem biometrii jest identyfikacja człowieka na podstawie kształtu kolana.

Równie unikalne jak odciski palców są inne części ciała, np. rzepka w kolanie z powodzeniem można ją wykorzystać do udowodnienia tego, kim jesteśmy – twierdzi Lior Shamir z Lawrence Technological University

Rozwiązanie Shamira bazuje na technologii MRI (obrazowania magnetyczno­-re­zo­nan­so­we­go). Można je wykorzystać do szybkiego rejestrowania i identyfiko­wa­nia osób np. stojących w kolejkach (przydatne w czasie kontroli paszportowej na lotniskach lub przy wejściach do biur i innych budynków).

Według naukowców skuteczność nowej metody wynosi 93 proc.

Może ona być doskonałym dopełnieniem dotychczas stosowanych technik biometrycznych. Zabezpieczenia stosowane pojedynczo można bowiem oszukać, lecz połączenie kilku z nich daje całkowitą pewność – tłumaczy Shamir.

Jak podaje portal thehindubu­si­nes­sli­ne.com, paszport można podrobić, czytnik tęczówek zmylić, wkładając soczewki kontaktowe, ale obie te metody w połączeniu ze skanem kolana praktycznie stuprocentowo chronią przed oszustwem.

Współczesna technika pozwala na manipulacje, dzięki którym możemy ominąć zabezpieczenia w postaci odcisków palców, kształtu twarzy czy obrazu tęczówki . Tymczasem oszukanie metod opartych na badaniu właściwości organów i struktur znajdujących się wewnątrz ciała, np. rzepki, jest w zasadzie niemożliwe.

Można jednak uszkodzić kolano tak poważnie, że rzepka ulegnie zniszczeniu, jednak nawet taka połamana struktura zachowuje swoją unikalność.

Źródło: thehindubusinessline.com

ID oferty: 355510d81294c504

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź