Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Hiszpanie nie chcą euro.

  • Katalogowany: 8 września 2012 21:19

Opis

Hiszpanie nie chcą posługiwać się walutą euro. Zamiast tego dokonują transakcji parabarterowych, donosi „Washington Post”.
Na czym to polega? Za wykonaną pracę można dostać wynagrodzenie w postaci odpowiedniej liczby godzin, które ktoś przepracuje dla nas. Rozwój szarej strefy spowodowany jest niestabilnością wspólnej europejskiej waluty.
Przyczyna: bezrobocie

Powodem powstawania alternatywnego obiegu jest szalejące bezrobocie, które tysiące młodych ludzi pozostawia bez zajęcia i perspektyw. Ci, z nadmiaru czasu, wymyślają coraz to nowe formy zarobku. W mieście Malaga powstał pierwszy sklep, w którym można dokonać zakupów przy użyciu wirtualnej waluty.

Trzy godziny tanio sprzedam

W Barcelonie powstają instytucje zwane „bankami czasu”. Wymiana usług dokonywana za ich pośrednictwem rozwijana jest każdego dnia i w obecnej chwili korzystają z nich tysiące osób. W Internecie mnóstwo jest przykładów takiego handlu wymiennego: usługi fryzjerskie za pomoc przy naprawie komputera; stolarz wyremontuje mebel w zamian za podpięcie kablówki itd.

Powszechna równość?

Żaden rządowy program stymulujący rozwój małych i średnich przedsiębiorstw paradoksalnie nie miał tak daleko idących skutków jak następstwa kryzysu. Banki czasu wyznają zasadę, że godzina pracy jest podstawową jednostką, niezależnie od kwalifikacji. To, niewątpliwie prospołeczne, lecz nie do końca sprawiedliwe założenie jest podstawą transakcji dokonywanych na terenie Hiszpanii. Jest to zarazem nadzieja dla wypchniętych poza margines gospodarki i mroczny omen prześladujący polityków i wszystkich tych, którym zależy na utrzymaniu stabilności rynku.

Źródło: twojaeuropa.pl

ID oferty: 300504b9a3dc844f

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Jedna odpowiedź do “Hiszpanie nie chcą euro.”

  1. We are a group of volunteers and opening a new scheme in our community. Your site offered us with useful information to work on. You’ve performed a formidable task and our entire group will likely be thankful to you.

Zostaw odpowiedź