Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Francja zamknie domniemany azyl podczas końca świata 21.12. 2012r.

  • Katalogowany: 16 listopada 2012 17:40
Francja zamknie domniemany azyl podczas końca świata 21.12. 2012r. - Zdjęcie 1Francja zamknie domniemany azyl podczas końca świata 21.12. 2012r. - Zdjęcie 2

Opis

Władze francuskie zamkną czasowo dostęp na górę Pic de Bugarach, w masywie Corbieres w południowej Francji, obwołaną miejscem schronienia podczas końca świata przez zwolenników teorii, że koniec ten nastąpi 21 grudnia 2012 r.

Wejścia na górę będą zamknięte na trzy dni przed 21 grudnia i trzy dni po tej dacie, by uniknąć ewentualnego napływu ludzi – powiadomiły władze lokalne w piątek.

– Spodziewamy się osób, które wierzą w ten koniec świata, ale w bardzo ograniczonej liczbie. Bardziej spodziewamy się ciekawskich w liczbie niemożliwej do określenia, a zwłaszcza spodziewamy się wielu dziennikarzy – powiedział prefekt Eric Freysselinard.

Policjanci i strażacy będą pilnować dostępu do wioski leżącej u podnóża góry, liczącej 200 mieszkańców, o której zrobiło się głośno przez teorie o końcu świata. W internecie pogłoski o tym, że nastąpi on 21 grudnia, oparte na interpretacji kalendarza Majów, wskazują, że Pic de Bugarach będzie jednym z miejsc, gdzie będzie można się schronić.

Agencja AFP przypomina, że szczyt leży w masywie górskim, wokół którego istnieje wiele legend opowiadających o Wizygotach, templariuszach i ukrytych skarbach.

Prefekt Freysselinard zapewnił, że na razie nie znaleziono w internecie żadnych wezwań np. do zbiorowego samobójstwa w tym miejscu. Przyznał jednak, że władze stoją w obliczu wyzwania bez precedensu z powodu „fenomenu informacyjnego, który powstaje wokół pogłosek” o końcu świata.

Źródło: onet.pl 

ID oferty: 11450a6691cee840

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź