Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Ewakuacja – plany rządów światowych na 21 grudzień 2012

  • Katalogowany: 18 listopada 2012 18:09
Ewakuacja -  plany rządów światowych na 21 grudzień 2012 - Zdjęcie 1Ewakuacja -  plany rządów światowych na 21 grudzień 2012 - Zdjęcie 2

Opis

Rząd federalny Niemiec w obawie o bezpieczeństwo ruchu kolejowego oraz w obawie o to, że koleje rzekomo są zagrożone przez klęski żywiołowe i ataki terrorystyczne, postanowił wybudować dziesiątki podziemnych centrów kontroli dla sztabów kryzysowych. Pytanie czy aby napewno ma to być na wypadek wspomnianych wydarzeń, czy cel ich budowy i przeznaczenie mogą być całkiem inne.

Na norweskim archipelagu Svalbard na wyspie Spitsbergen niedaleko Longyearbyen kilka lat temu zbudowano Bank nasion ulokowany w podziemnym tunelu wydrążonym w wiecznej zmarzlinie. Jego główne zadanie to zapewnienie bezpiecznego przechowywanie nasion roślin jadalnych z całego świata. Budowa przechowalnika kosztowała ok. 6 mln euro. Projekt wydaje się być niezwykle istotny ponieważ jakiś czas temu toczyły się dyskusje na temat dopuszczalności upraw roślin genetycznie modyfikowanych, których obecność może w znacznym stopniu wyeliminować ze środowiska naturalnego wiele odmian roślin uprawnych. Zastanawiające są również ostatnie doniesienia, być może plotki mówiące o tym, że w magazynie tym oprócz nasion była również gromadzona żywność.

Yamantau. Nie tak daleko, bo za naszą wschodnią granicą, wybudowano podziemny kompleks wykuty w skałach góry Yamantau znajdującej się na terenie Republiki Baszkortastan (Baszkirii). Wg. danych zamieszczonych na wikipedii ten duży projekt wykopaliskowy były obserwowany przez lata w USA dzięki zdjęciom satelitarnym. Dopiero w latach 1990, w okresie rządów Borysa Jelcyna po upadku Związku Radzieckiego zbudowano na górze dwa garnizony, Beloretsk-15 i Beloretsk-16. Powtarzające się pytania USA przyniosły kilka różnych odpowiedzi od rządu rosyjskiego w sprawie Yamantaw. Były wśród nich informacje, że jest to obiekt górniczy, repozytorium rosyjskich skarbów, lub obszar do przechowywania żywności i paliw dla kluczowych osób w Państwie w przypadku wojny nuklearnej. W odpowiedziach na pytania dotyczące Yamantaw w 1996 roku w Rosji Ministerstwo Obrony twierdziło, że : „nie praktykują w ministerstwie obrony Rosji informowania zagranicznych środków masowego przekazu o ośrodkach, jakiekolwiek one są, oraz w trakcie ich budowy w interesie wzmocnienia bezpieczeństwa Rosji.” Obiekt jest obsługiwany przez linie kolejowe łączące newralgiczne punkty w Rosji. Wg. oceny amerykańskich źródeł, Rosja wpompowała w tą inwestycję w latach 1986 – 2008 około 40 miliardów USD. Zdaniem wielu niezależnych źródeł mogą to być :
-laboratoria badań nuklearnych związane z pobliskim kombinatem atomowym Czjeljabińsk 70.
-laboratoria badań na tak zwanymi „swierch-eniergijami”(energiami) stanowiące rosyjską alternatywę do instalacji CERN zbudowanej w Genewie.
Jest to już drugi tak potężny wojskowy, wykuty w skałach kompleks zlokalizowany na Uralu, pierwszym jest rosyjskie centrum kontroli pod Kosvinskim Kamniem na północnym Uralu.

Takich obiektów i interesujących miejsc jest znacznie więcej. Pytanie, jaki jest sens budowania ich w czasach pokoju, gdzie szczególnie w ostatnich latach zaobserowano znaczny wzrost zainteresowania tymi budowlami. Czyżby rządy wielu Państw obawiały się czegoś…

Źródło a: http://www.spiegel.de
Źródło b: Globalny bank nasion
Źródło c: https://en.wikipedia.org/wiki

ID oferty: 56850a916168a3e0

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź