Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Elektrownie wiatrowe produkują wodę pitną

  • Katalogowany: 13 maja 2012 19:27
Elektrownie wiatrowe produkują wodę pitną - Zdjęcie 1

Opis

Elektrownie wiatrowe już od dawna produkują energię odnawialną, ale francuska firma inżynieryjna odkryła nowe możliwości ich wykorzystania.
Firma „Eole Water” zmodyfikowała tradycyjną budowę turbin wiatrowych, konstuując „WMS1000” – urządzenie, które może produkować wodę pitną z wilgotnego powietrza.

Firma zamierza rozpocząć produkcję wody krajach o gorącym klimacie, gdzie występują jej niedobory.

Ta technologia, pozwala obszarom wiejskim, stać się samowystarczalnymi pod względem zaopatrzenia w wodę” – mówi Thibault Janin, dyrektor ds. marketingu w Eole Water. – „… kolejnym krokiem będzie stworzenie turbin, które mogą zaopatrzyć w wodę małe miasta oraz obszary występowania większej populacji” – dodaje.

W pobliżu Abu Dhabi pracuje obecnie prototyp, o wysokości 24 metrów, który produkuje 62 litry wody na godzinę.

Docelowo jedna turbina może produkować do 1000 litrów wody każdego dnia, w zależności od poziomu wilgotności. „To wystarczy, aby dostarczyć wodę dla 2000 – 3000 mieszkańców” – mówi Janin.
Dalej podkreśla iż wynalazek ten może się świetnie sprawdzić takich społecznościach jak: Afryka, Ameryka Południowa oaz wyspy w Azji, gdzie dostęp do wody pitnej jest ograniczony lub w ogóle go nie ma.

Technika ta może umożliwić im przezwyciężyć te problemy i uczynić je samowystarczalnymi w sposób, który nie szkodzi środowisku naturalnemu.

Na razie główną przeszkodą w powszechnym zastosowaniu tej techniki może być cena urządzenia, która kształtuje się w granicach 500 000 € – 600 000 € w zależności od warunków i lokalizacji. Wraz z rosnącym zainteresowaniem i rozwojem procesu przemysłowego cena będzie niższa i, jak twierdzi Janin, dostosowana do rozwiązań długoterminowych.

Tłumaczenie: Karline
 Źródło:  CNN

ID oferty: 7454fb008c5047a9

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź