Iluminaci.com | Dziwne dźwięki zarejestrowane w Chorzowie

Witaj, Gościu! [ Rejestracja | Logowanierss

 

 

Dziwne dźwięki zarejestrowane w Chorzowie

  • Data publikacji: 19 listopada 2012 11:41
  • Dodane przez: Greg
Dziwne dźwięki zarejestrowane w Chorzowie
Dziwne dźwięki zarejestrowane w Chorzowie - Zdjęcie 1

Od jakiegoś czasu na całym świecie dochodzi do przypadków występowania dziwnych harmonicznych odgłosów. Dźwięki słyszano u naszych wschodnich sąsiadów, na Ukrainie, ale także w Czechach. Jeśli przyjmiemy, że zjawisko jest realne całkiem prawdopodobne było również wystąpienie tego zjawiska w naszym kraju. Nasza redakcja otrzymała film, który dokumentuje wystąpienie dźwięków w Polsce, w okolicach Chorzowa.

Powyżej można oglądnąć film nagrany 17 listopada 2012, w którym da się usłyszeć coś podobnego do tego słynnego hałasu zdarzającego się na całym świecie. Każdy może ocenić czy te odgłosy to coś nienaturalnego, czy też wręcz przeciwnie są to zwykłe dźwięki typowe dla uprzemysłowionego obszaru Górnego Śląska. Internauta, który podzielił się z nami tym nagraniem sugeruje, że to odgłosy emitowane przez pobliską Hutę Kościuszko a konkretnie znajdującą się tam walcownię.

Gdy słucha się tego nagrania wydaje się, że nie można w tym przypadku mówić o stałej częstotliwości czy też równym interwale czasowym między kolejnymi odgłosami. Większość poprzednio rejestrowanych fenomenów dźwiękowych charakteryzowała się jednak jakąś regularnością a w tym wypadku wyraźnie jej brak. Oznacza to, że przypadek z Chorzowa może posłużyć nam za wzorzec tego jak brzmią typowe odgłosy przemysłowe i jest to dźwięk jedynie zbliżony do tych, jakie wystąpiły również w wielu nieuprzemysłowionych państwach świata.

Źródło: innemedium.plDodaj komentarz